Tekkeköy Gündem

Tekkeköy Bayan Meclis Üyelerini Ağırladı

Tekkeköy Haber – Belediye Başkanı Hasan Togar ile eşi Yasemin Togar Samsun Büyükşehir Belediyesinde ve Samsun ilçelerinde belediye meclis üyeliği görevini yürüten bayan meclis üyelerini Tekkeköy Saklı Bahçe Sosyal Tesislerinde ağırladı.

Belediye meclis üyeliği görevini yürüten bayan meclis üyeleri ile bir araya gelen Togar çifti Saklı Bahçe sosyal tesislerinde yenen yemeğin ardından meclis üyelerine Tekkeköy’ü tanıttı.

Tekkeköy Belediye Başkanı “Kadının elinin değmediği yer mutlaka eksik kalır”

Bayanların hayatın her alanına varlıklarıyla renk kattığına dikkat çeken Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Türk toplumunda kadının yeri bir eş olmanın yanında ailenin yapı taşı ve erkeğin en büyük dayanağı olmuştur. Türk tarihindeki bütün savaşlarda dahi hep ön saflarda yer alan kadınlar tüm dünya ülkeleri arasında seçme seçilme hakkını ilk elde eden Millet olmuştur. Her zaman hayatın farklı alanlarında görev alan ve aldıkları görevleri en iyi şekilde gerçekleştiren bayanlar siyaset alanında da yerini almıştır. Geçmişten günümüze baktığımızda muhtarlıktan meclis üyeliğine, bakanlığa, milletvekilliğine hatta başbakanlık görevine kadar devletin ve yönetimin her kademesinde görev alan ve aldığı görevleri eksiksiz tamamlayan kadınlar farklı bakış açıları ve görüşleriyle daha güzel daha estetik fikirlerin ortaya çıkmasında büyük rol sahibi olmaktadırlar. Bizde şehrimizin farklı ilçelerinde belediye meclis üyeliği görevini en güzel şekilde yürüten bayan meclis üyeleri ile bir araya gelmek amacıyla böyle bir program tertip ettik.” ifadelerini kullandı.

Bayanların işlerini titizlikle yerine getirdiğini belirten Başkan Togar “Her ilde, ilçede, beldede kesinlikle kadın meclis üyeleri görev almalı. Çünkü onlar annelik gibi mukaddes bir görevi özveri ile yaptıkları gibi diğer işleri de aynı titizlik ve özveriyle gerçekleştirdiklerini gördük. İlçemizin tanıtımı için yapmış olduğumuz davetimize katılan ve bizlerle fikirlerini paylaşan bayan meclis üyelerimize bir kez daha teşekkür eder çalışmalarına başarılar dilerim” dedi.

Projeler İçin Fikir Alışverişi

Gerçekleştirilen gezi sırasında Tekkeköy’ün tarihi, doğal ve turistlik güzellikleri, hayata geçirilen projeleri, devam eden çalışmalarını ve yapılması planlanan projeler hakkında  bayan meclis üyeleri ile fikir alış verişinde gerçekleştirildi.

Programa katılan meclis üyeleri, gerçekleştirilen organizasyondan memnun olduklarını belirttiler. Kısa bir sürede Tekkeköy’de birçok adından söz ettirecek birçok projenin ve çalışmanın hayat bulduğunu söyleyerek başkan Togar’a başarı dileklerinde bulundular.