27.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy Belediyesi Mahallelere Bilgi Evi Kuruyor

  • 10 Haziran 2016
  • 0 YORUM
  • 306 KEZ OKUNDU
Tekkeköy Belediyesi Mahallelere Bilgi Evi Kuruyor

Tekkeköy Belediyesi ilçe sınırları içerisindeki mahallelere bilgi evleri kurmaya başladı.
Mahallelerde herkesin kullanabileceği her türlü donanıma sahip bilgi evleri kurmaya başladıklarını söyleyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar “Öğrencilerin kendi mahallelerinde ödevlerini ve araştırmalarını yapabilecekleri, çeşitli kurslardan yararlanabilecekleri mekanlar yapmaya başladık. Bu yerlerde öğrencilerin dışında bayanlarda el beceri kursları, dikiş, nakış gibi çeşitli kurslar görebilecekler. Bilgi evlerimizde ayrıca herkesin istediği bilgilere anında ulaşabilmeleri maksadıyla bilgisayarı ve kesintisiz internet bağlantıları olacak.Bilgi evleri adıyla inşaasına başladığımız binalarımızı zamanla tüm mahallelerimize kuracağız. Bu bilgi evlerinde yerine ve konumuna göre kurs sınıfları, muhtarlık odası, ağırlama odası ve köy evi gibi bölümler bulunacak. Özellikle kırsal mahallelerimiz için bu bilgi evleri her türlü aktivite toplantı, kurslar ve misafir ağırlama yönünden çok büyük bir önem arz ediyor. Kademe kademe bu bilgi evlerimizi yaygınlaştıracağız. Projeleri uygulamaya başladık. İlk olarak Kutlukent merkez mahallemizle işe başladık. Kutlukent merkez mahallemizdeki bilgi evimizin kaba inşaatı tamamlandı, kısa bir süre sonra tüm çalışmaları tamamlanarak mahalle sakinlerinin kullanımına sunulacak. Yine Seymenler mahallemizde de bilgi evi projesi çalışmalarına başladık. Onunda inşaatı kısa bir zaman zarfı içinde tamamlanacak. Ardından Karaperçin, Başköy, Balcalı, Yukarıçinik mahallelerimizde bilgi evlerimizi yapmaya devam edeceğiz.”ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy Belediyesi Mahallelere Bilgi Evi Kuruyor başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy Belediyesi Mahallelere Bilgi Evi Kuruyor ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ