18.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy Belediyesinden Prefabrik Ev

  • 01 Ağustos 2017
  • 0 YORUM
  • 680 KEZ OKUNDU
Tekkeköy Belediyesinden Prefabrik Ev

Tekkeköy Belediyesi Sosyal Belediyecilik anlamında hayata geçirdiği çalışmalarına devam ediyor.

Tekkeköy Belediyesi ilçe sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarına kol kanat germeye her durumda yardımcı olmaya devam ediyor.İlçede yaşayan ihtiyaç sahiplerine her ay erzak yardımı, kış aylarında yakacak yardımı, ramazan aylarında erzak yardımı başta olmak üzere tekerlekli sandalye, ev tadilatı ve onarımı, hasta bakım yardımı gibi daha bir çok yardım faaliyetlerinin yanında oturulamayacak durumdaki evlerin yerine prefabrik evler yaparak ailelere sıcacık yaşanabilir mekanlar kazandırıyor. Bu kapsamda Tekkeköy Belediyesi Yenidoğan Mahallesi’nde ihtiyaç sahibi anne Rahşan Güngör ve iki çocuğuyla yaşayan aileye 65 metrekare prefabrik ev yaptırdı.

İlçe sınırları içerisinde on iki adet prefabrik evin inşa edilerek ihtiyaç sahibi ailelere teslim edildiğini ifade eden Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “İlçemizde yaşayan tüm halkımızın en iyi şartlarda hayatını idame ettirebilmesi için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Özellikle ihtiyaç sahibi ailelerimize ayrı bir hassasiyetle yaklaşıyor ve her durumda yanlarında olmaya gayret ediyoruz. Yiyecek, giyecek, gıda ve daha birçok yardımın yanında ihtiyaç sahibi ailelerimizin oturulamayacak durumdaki evlerinin yerine prefabrik evler inşa ederek sıcacık yuvalarda hayatlarını devam ettirmelerini sağlıyoruz. İlçemizde üç yıl içerisinde konteyner ve betonarme evlerin yanında on iki adet prefabrik ev yaparak ihtiyaç sahibi ailelerimize teslim ettik. Bugün burada Yenidoğan mahallemizde yaşayan ailemize prefabrik evlerinin teslimi yaptık. Allah bu sıcak yuvalarında mutlu huzurlu bir yaşam sürdürmeyi nasip etsin.Yapmış olduğumuz hizmetler insan odaklı, yapılan hizmetler karşısında ailenin ve çocuklarımızın mutluluğu ve güler yüzü dünyaya değer, yüzlerindeki tebessüm yapılan hizmetin ne kadar büyük olduğunu gösteriyor. Çocuklarımıza güzel bir gelecek bırakmak için çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy Belediyesinden Prefabrik Ev başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy Belediyesinden Prefabrik Ev ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ