26.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy Çanakkale’ye Gidiyor

  • 12 Mart 2017
  • 0 YORUM
  • 1.470 KEZ OKUNDU
Tekkeköy Çanakkale’ye Gidiyor

Tekkeköy Belediyesi tarafından hizmete sunulan gezi otobüsü ile her hafta 45 kişilik bir grup Çanakkale’yi gezip görmeye ve tarihini öğrenmeye gidiyor.

Tekkeköy Belediyesinin bu haftaki Çanakkale yolcuları 45 kişilik bayan grubu oldu. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle ecdadının destan yazdığı Çanakkale’yi gezip görme fırsatı bulamayan bayanlar tarihin altın sayfalarına nakış nakış işlenen toprakları gezip görmeye ve tarihini öğrenmeye gitti. Tekkeköy Belediye Başkan Yardımcıları Aydın Karmil ve Özkan Karakaya tarafından Çanakkale’ye uğurlanan gruba Tekkeköy Belediyesinde görevli tarihçi personel eşlik etti. Tekkeköy Belediyesinden yapılan açıklamaya göre ‘Belediye Başkanımız Hasan Togar Tekkeköy’de yaşayan yediden yetmişe herkesin ecdadının destan yazdığı Çanakkale’yi gezip görmesi için böyle güzel bir projeyi hayata geçirdi. Her hafta farklı farklı gruplarımızı Çanakkale’ye yolcu ediyoruz. Çanakkale’yi gezip görmek isteyen o destan yazılan toprakları içinde yaşamak isteyen herkes belediyeye müracaat ederek ücretsiz bir şekilde Çanakkale’ye gidebilecek.” ifadeleri kullanıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy Çanakkale’ye Gidiyor başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy Çanakkale’ye Gidiyor ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ