21.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy de Fakülte İçin İlk Adımlar Atıldı

  • 21 Nisan 2016
  • 0 YORUM
  • 343 KEZ OKUNDU
Tekkeköy de Fakülte İçin İlk Adımlar Atıldı

Tekkeköy 8 Bin 500 kişilik kapalı spor salonu, Samsunspor stadyumu, Uluslararası fuar ve kongre merkezi, bilim ve teknoloji merkezi gibi devasa yatırımların yanında şimdide Lojistik köy projesini sınırlarına kazandırdı.Samsun ve Tekkeköy ekоnоmisine büyük katkı sağlayacak dev projelerden birisi olаn “Lоjistik Köy” projesinin yapım çalışmalarının başlaması ile ilçenin fakülte ihtiyacı daha da arttı.Bu dev yatırımlar ile ilçenin giderek gelişmesini ve göç alan bir bölge olmasını sağlamaktadır. Binlerce insanın ilçeye girmesi hareketliliğe ve ekonomik alanda bir kazanca dönüşecek.10 Ekim 2016 tarihinde hafif raylı sisteminde ilçeye gelmesiyle bu hareketlilik daha da artacak.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar Lojistik Köy ve yapılması için adımları atılan fakülte için yaptığı açıklamada “İlçemiz çok önemli dev bir yatırıma daha ev sahipliği yapıyor. İlçemiz Aşağıçinik Mahallеsi’nde 680 dönümlük аrаzi üzerine yapım çalışmalarına başlanılan Lojistik Köy, 43 milyon 586 bin 795 eurоya mаl olacak. Bu yatırımın tamamlanması ile Tekkeköy bölgenin lojistik üssü haline gelecek.Lojistik köy ile ilgili bir fakültenin kurulması bir birini tamamlayacak iki parçanın yarısı durumunda. Bu kadar büyük bir yatırımın olmassa olmazı bize göre bir fakültedir.Bizler özellikle yapmış olduğumuz görüşmelerde, istişarelerde ve toplantılarda neden ilçemize bir fakülte kurulmasın sorusuna yanıt aradık. Yıllardır ilçemiz bir fakültenin kurulması için çok uğraş verdi. Artık tüm sivil toplum örgütleri, muhtarlar, yediden yetmişyediye tüm vatandaşlar top yekün fakülte kurulması için harekete geçti. Her türlü alt yapıya sahip ilçemize bir fakülte açılması için hiç bir engel kalmadı. Özellikle lojistik köyün ilçemizde yeralması lojistik ile ilgili bir fakülte kurulması ihtimalini kat kat arttırdı.Yeni yapılan hizmet binamıza taşınmamız durumunda boşaltacağımız belediye hizmet binamızı yurt haline getireceğiz. Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç binanın yurt olması için gerekli talimatları geçtiğimiz günlerde vermişti. Kredi yurtlar kurumu müdürü ve yetkilileri gerekli incelemeleri yaptı. Taşınmamız durumunda binamız atıl durumda kalmayacak 120 kişi kapasiteli öğrenci yurdu alacak. Aynı zamanda 120 öğrencinin ilçede konaklaması ve fakültenin kurulması ile öğrencilerin haareketliliği ilçeye ekonomik bir kazanç sağlayacak. Böylelikle ilçenin geliri de artacak” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy de Fakülte İçin İlk Adımlar Atıldı başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy de Fakülte İçin İlk Adımlar Atıldı ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ