24.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy Gar Arasında Yerli Tren Kullanılacak

  • 07 Mayıs 2016
  • 0 YORUM
  • 1.037 KEZ OKUNDU
Tekkeköy Gar Arasında Yerli Tren Kullanılacak

Bursa Samsun Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen “Samsun Tanıtım Günleri” etkinliğine katılmak için Bursa’ya giden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Durmazlar Makina A.Ş’yi ziyaret etti.

Tekkeköy Gar arasında hizmet verecek olan trenlerin yapım çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı, yeni modern tramvayların ekim ayında teslim alınacağını söyledi. Yerli üretimin önemine dikkat çeken Başkan Yılmaz, Samsun’un yerli treni kullanmak için gün saydığını belirterek, “Bursa da üretim yapan ve kalite bakımından yurt dışı firmalarından geri kalmayan Durmazlar firmasının şehrimiz için ürettiği yerli trenleri yerinde inceledik. Ben de bir makina mühendisi olarak bu imalatın Türkiye’de yapılmış olmasından, yerli üretim adına gurur duyuyorum” dedi.

Durmazlar Makina A.Ş tarafından üretilecek olan vagonların yapım sözleşmesi geçen yıl ekim ayında yapılmıştı. Bu yıl ekim ayında 8 tramvayımızı teslim edilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy Gar Arasında Yerli Tren Kullanılacak başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy Gar Arasında Yerli Tren Kullanılacak ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ