25.04.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy Gündem Neden Başarılı Olamıyor?

Muhammet Selman AYAS

Yazarın şu ana kadar yazılmış 16 makalesi bulunuyor.
  • 10 Eylül 2016
  • 0 YORUM
  • 508 KEZ OKUNDU

Tekkeköy Gündem yayın hayatına başlayalı 6 ay kadar süre geçti. İlk başlarda yakalamış olduğumuz başarılı (beklentilerimizin çok üstünde) performansın ardından ne yazık ki yavaşlama dönemine girdik. Bu duruma bir süredir çözüm arayışı içerisindeyiz. Niye yavaşladığını, niye başaramadığımızı merak edenler için bu yazıyı yazmaya karar verdim.

Tekkeköy Haber sitesiyle edindiğimiz tecrübenin ardından yeni site ile hızlı bir başlangıç yaptık. Tekkeköy Haber’de yaşadığımız en büyük sorun belirli dönemlerde yeterli ilgi gösteremiyor olmamızdı. Bu durumu Tekkeköy Gündem’de yaşamamak için sağlam bağlantılar kurmayla başladık. Önemli haber kaynakları ile bağlantılar kurarak yazmamız gereken konularda bizi haberdar etmelerini istedik. Farklı özelliklerde birçok kişi ile görüşerek bu konuda destek aldık. Maalesef aldığımız sözlerin geri dönüşünde yeterli seviyelere bir türlü ulaşamadık.

İstediğimiz içeriklere ulaşamamak bizi daha genel ve Tekkeköy’lüler tarafından ilgi görmeyen haberler girmeye zorladı. Sonuç itibariyle uğraşmamıza değmez bir hal almış oldu.

İlçede önemli yatırımlar yapan firmalardan Tekkeköy Gündem’e harcadığımız emeklerimizin ekonomik karşılıklarını sağlayabilmek için görüşmeler yaptık. Yaptığımız görüşmeler sonucunda aldığımız cevaplar sürekli olumsuz oldu. Benzer sitelere destek veren Tekkeköy’den para kazanan firmalar, söz konusu Tekkeköy için yapılan çalışma olunca maalesef destek vermeye yaklaşmadı. Yayın ilkelerimiz gereği hiçbir kurum ve kişiyi de aleyhinde haber yazmakla tehdit ederek zorla para almaya çalışmadık ve çalışmayacağız.

Bilgi akışındaki eksiklikler ve maddi sorunlar neticesinde maalesef benim ve Tekkeköy Gündem’i beraber yürüttüğüm arkadaşlarımın bu işteki ilgisi ve hevesi azaldı. Bir süre ağırdan yürüterek diğer projelerimize ağırlık verme kararı aldık.

Bir süredir farkında olduğumuz sorunların çözümü için kısa bir süre içerisinde yeni bir hamle yapma niyetindeyiz. Gerekli kişilerden destek gördüğü sürece ses getireceğine emin olduğumuz bir hamle… Hem Tekkeköy Gündem’in marka değerini artıracak hem de siteyi ekonomik özgürlüğe kavuşturacak yeni çalışmaların son hazırlıklarını kısa süre içerisinde tamamlayacağız.

İnşallah Tekkeköy’ün sesini daha iyi duyurabildiği bir platform hazırlar ve Tekkeköy’lülerin isteklerine daha fazla cevap verir hale geliriz.

Muhammet Selman AYAS

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy Gündem Neden Başarılı Olamıyor? başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy Gündem Neden Başarılı Olamıyor? ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.