26.04.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy Gündem Olimpiyatlara Hazırlanıyor

Muhammet Selman AYAS

Yazarın şu ana kadar yazılmış 16 makalesi bulunuyor.
  • 09 Nisan 2017
  • 0 YORUM
  • 270 KEZ OKUNDU

İşitme engelliler olimpiyatlarına yaklaşık olarak 3 aylık zaman kaldı. Samsun genelinde müsabakaların oynanacağı spor salonu ve sahalarda yoğun çalışmalar devam ediyor. Benzer bir çalışmada Tekkeköy ile Samsun arasındaki yolda sanayi çıkışında yoğunluğun yaşandığı yolda devam ediyor.

Olimpiyatların Samsun’da yapılması gerek yolun kısa sürede bitirilmesi gerekse önemli spor tesislerinin daha kısa sürede bitirilmesi adına Tekkeköy için önemli bir fırsat oldu.Müsabakaların ciddi bölümünün Tekkeköy’de yapılacak olması ilçe için birçok fırsatlar barındırıyor.

İşitme engelliler olimpiyatlarından sonra belirli bir süre bu boyutta organizasyon şimdilik görünmüyor. Olimpiyatlarda stadyuma ve kapalı spor salonuna gelenlerin ilçe merkezinde ticari bir canlılığa sebep olup olmayacağı önemli bir gösterge olacak. Aşırı bir değişiklik olması beklenmese de Tekkeköy’deki tarihi, turistik yerlerin gelen yabancı sporcular ve yakınları tarafından ziyaret edilip edilmeyeceğini merak etmiyorum desem yalan olur.

Şuan için gördüğüm tabloda Tekkeköy’deki kurumlar ve sivil toplum kuruluşları tarafından bu konuda yapılan çalışmalar maalesef yeterli değil. Yeni çalışmalar yapılmadığı (bu seviyede yapıldığı) taktirde stadyumun veya spor salonunun burada yapılmasının hiçbir anlamı kalmayacak. Sadece seyirci olmaya devam edeceğiz.

Tekkeköy Gündem olarak Tekkeköy Mağaraları başta olmak üzere gelen Tekkeköy’ün gezilebilecek noktaları için ciddi hazırlıklar yaptığımızı söyleyebilirim. Ziyaret etme potansiyeli olan kişilerin Tekkeköy’de gezmek istedikleri yerleri araştırdıklarında merak uyandırabilecek bilgiler hazırlıyor ve kolay ulaşabilmeleri adına bilgiler paylaşıyoruz. İmkanlarımız yettiği ölçüde bu bilgileri farklı dillerde de yayınlamaya gayret göstereceğiz. Kalan 3 aylık süre içerisinde de bunu hızlandırarak yapmaya devam edeceğiz.

Kurumların, sivil toplum kuruluşlarının veya işletmelerin bizden istedikleri işbirliklerinin tamamını da yerine getirmeye hazır olduğumuzu da tekrar belirteyim.

Muhammet Selman AYAS – 10.04.2017

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy Gündem Olimpiyatlara Hazırlanıyor başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy Gündem Olimpiyatlara Hazırlanıyor ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.