Tekkeköy Gündem

Tekkeköy Gündem’i Kim Kurdu?

Uzun bir hazırlık döneminin ardından Tekkeköy’ün yeni ve İnşallah ses getirecek olan internet sitesi ile karşınıza çıktık.

Yaklaşık 6 yıllık bir Tekkeköy Haber tecrübesinin ardından (ki hala devam ediyor) genç ve dinamik yeni bir ekiple yeni bir site kurma kararı verdik. 6 yıllık birikimin verdiği bir miktar tecrübe ve bir miktar da özgüven sonucunda yeni sitede köşe yazılarıyla da karşınızda olacağım. Ağırlıklı olarak mesleki, teknolojik ve tanıtım amacıyla yazacağım yazılarda çok fazla kırıp dökmeden teknolojinin doğru kullanılması ve yeni teknolojiler konusunda sizlere yazılar yazacağım. Yapacağım hatalar için şimdiden özür dilerim, yaptığım hatalarda uyarırsanız memnun olurum.

Teknoloji konusunda yazılar yazmaya başlamadan önce merak edenler için Tekkeköy Gündem’i kim kurdu sorusunun da cevabı olan kendimi biraz tanıtayım.

Ondokuz Mayıs Üniversitesinde Elektrik-Elektronik mühendisliği okudum ve yine aynı üniversitede yüksek lisans eğitimine devam ediyorum. Bu eğitim sırasında birçok irili ufaklı projelerde görevler aldım. Tekkeköy Haber’de bunlardan bir tanesiydi. Kısa bir süre önce tamamladığım askerlik görevimin ardından Tekkeköy için daha faydalı olacağını düşündüğüm ve daha çok ses getirecek olan yeni sitemizi hayata geçirmek için çalışmalara başladım.

6 yıla yakın bir süre sürdürdüğümüz Tekkeköy Haber internet sitesi çalışmasında haber yazma ve habercilik konusunda birçok tecrübe edindim. Bu tecrübelerimi birçok defa görseller üzerinde yaptığım çalışmalarla, okuyucuların daha keyif alarak okumaları için haber görsellerini süsledim.

İlçelerin tanıtımında önemli bir paya sahip, Tekkeköy maalesef internet siteleri açısından oldukça kötü durumda. Şuan itibariyle öne çıkan hiçbir site yok, maalesef bunlara bu alanda personel çalıştırabilen kurumlar da dahil. Bu alandaki açığa bir parça merhem olabilmek, mesleki bilgiler ve edindiğim tecrübeler ile Tekkeköy’e faydalı olabilmek için normal bir habercilikten farklı bir yayıncılık anlayışıyla hazırlayacağımız içeriklerle karşınızda olmaya çalışacağız.

Çıkmış olduğumuz bu zorlu yolculukta sizlerin de desteklerinizi bekliyorum. Destek verenlere de şimdiden teşekkür ediyorum.

Faydalı olabilmek dileğiyle…