24.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy’de Her Öğrenci Ödünç Kitap Alabilecek

  • 12 Mayıs 2016
  • 0 YORUM
  • 500 KEZ OKUNDU
Tekkeköy’de Her Öğrenci Ödünç Kitap Alabilecek

Tekkeköy Kaymakamlığı, Tekkeköy Belediyesi, Tekkeköy Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Halk Kütüphanesi işbirliğinde yürütülen ‘1 Kitap 1 Hayat projesi’ kapsamında Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar her öğrencinin kendine ait bir kitabı olsun düşüncesiyle tüm öğrencilere kitap hediye etti.

Tekkeköy’de şubat ayında İlçe Halk Kütüphanesi ile ortaklaşa başlatılan ‘1 Kitap 1 Hayat projesi’ kapsanında ilçedeki tüm öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmanın yanında her öğrencinin kendine ait bir kitabı olsun düşüncesiyle böyle bir çalışma başlattıklarını ifade eden Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ‘her insanın, her öğrencinin hayatını değiştiren bir kitap olmuştur. Öncelikle öğrencilere ders dışında kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, farklı kitaplar okuma imkanı sunmak için böyle bir projenin önemini çok iyi biliyoruz. Bizim hediye ettiğimiz kitaplar sayesinde öğrencilerin kendilerine ait kitapları olacak ve bu kitapları arkadaşları ile değiştirerek, herkes birden çok ve farklı kitap okuma fırsatına kavuşacak. Okunan her yeni kitap öğrencilere yeni şeyler öğretecek, ufuklarını genişletecek ve hayatlarında yeni bir görüş açısı oluşturmalarını sağlayacaktır. Her aile çocuğuna kitap alabilecek maddi duruma sahip olamayabilir. Gerçekten kitap fiyatları biraz pahalı. Bir öğrenci ayda iki üç kitap okumak istese aile bütçesini sarsabilir’ dedi.

Başkan Togar ‘Eğitim her zaman önceliğimizdir dedik ve eğitim ve eğitim kurumları için gerekli olan tüm ihtiyaçları elimizden geldiğince gidermeye çalıştık. Okulların bahçe düzeni, peyzajı, boyası, tadilatıyla öğrencilere kırtasiye ve diğer yardımları yaptı. Her öğrencimize tek tek ulaşma fırsatını çok iyi bir şekilde değerlendirdik. ‘1 Kitap 1Hayat projemizde’ İlçe Halk Kütüphanemizinde yer alması kütüphanedeki kitapların okullara öğrencilerin ayağına taşınmasını sağladı. Her gidilen okulda İlçe Halk kütüphanesindeki görevliler öğrencilere ödünç kitap verip, üye kayıtı yaptılar. İsteyen öğrenci kütüphaneye giderek okumak istediği ve alamadığı kitapları buradan ödünç alabilecek. Böylelikle isteyen istediği kitaba ücretsiz ulaşmış olacak. Yarının Belediye Başkanı, Bakanı, ülke yöneticisi belki bizim bu okullarımızdan yetişecek. Onların gözlerindeki ışıltı dünyalara değer. Meleklerimize eğitim için ne yapsak ne versek az bile’ dedi.

Tekkeköy ilçe Halk Kütüphanesi Sorumlusu Cengiz Korkmaz ‘Kütüphanemizi tanıtmak ve öğrencileri kütüphanemize yönlendirmek konusunda ‘1 Kitap 1 Hayat projemiz’ çok büyük bir basamak oldu. İlçedeki her öğrenciye ulaşarak kütüphanemizden ücretsiz ödünç kitap alabileceklerini ifade ettik. Bir çok öğrencimize ödünç kitap vererek, öğrencimizi de bu proje sayesinde üye yaptık. Her geçen gün kütüphanemize gelen öğrenci sayısı katlanarak arttı. Gezdiğimiz okullarda ödünç verdiğimiz kitapları okuyan öğrencilerimiz kütüphanemize gelerek yenileri ile değiştiriyorlar. İlçemiz ödünç kitap verme konusunda diğer ilçeler arasında ön sıralarda yer alıyor. Bu projenin yürütülmesi konusundaki hassasiyetinden dolayı Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’a teşekkür ederim’ dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy’de Her Öğrenci Ödünç Kitap Alabilecek başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy’de Her Öğrenci Ödünç Kitap Alabilecek ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ