24.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy İhracat Üssü Olacak

  • 10 Ekim 2017
  • 0 YORUM
  • 392 KEZ OKUNDU
Tekkeköy İhracat Üssü Olacak

Samsun Valisi Osman Kaymak ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz %80’i tamamlanan ‘Lojistik Köy’ inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Çalışmaların devam ettiği ve 3 aylık süre içerisinde tamamlanması planlanan proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Samsun Valisi “Biliyorsunuz Samsun’da göreve başlayalı 3 ay oldu. Samsun’u tanımaya çalışıyoruz. Geldiğim günden itibaren birçok defa ismini duyduğum Samsun Lojistik Merkezimizi aslında çok merak ediyordum. Bugün değerli Büyükşehir Belediye Başkanımız ile birlikte burayı gezme ve tanıma imkanı buldum. Biraz önce bize çok güzel bir brifing verildi. Tesisin toplam alanı yaklaşık 680 bin metrekaredir. Samsun Lojistik Merkezi’nde farklı büyüklükteki depolar, sosyal tesis ve idari binalar, nakliye komisyoncuları için ofisler, yangın istasyonu, servis istasyonları, akaryakıt istasyonu, kantar üniteleri, güvenlik binaları, konteyner park alanı, tır ve kamyon park alanları, binek otopark alanları, demiryolu istasyonu ve gümrük hizmet ofislerinden oluşmakta. Gerçekten iftihar ettik. Samsun için, ülkemiz için çok önemli bir proje burada hayata geçiriliyor.” ifadelerini kullandı.

Lojistik Merkezinin inşallah 2-3 ay içerisinde biteceğini ve hizmete açılacağını söyleyen Samsun Valisi Osman Kaymak, “Ümit ederim burayı yoğun bir şekilde planlandığı gibi firmalar kullanır. Samsun için hem ihracatımız açısından, hem de ülkemiz açısından çok güzel bir merkeze kavuşmuş oluruz. Ben o yönüyle emek verenlere tekrar çok teşekkür ediyorum. Samsun’umuzun başlıca sorunu işsizlik, istihdam ve ihracat. Bunlar ilin kalkınmasını ve sürdürülebilir kalkınması açısından çok önemli. Bu tür kalıcı projeler ilimiz için çok büyük açılım sağlıyor. Bu merkez ile birlikte klasik gelir kaynakları dışında ilimize yeni bir alan oluşturmuş olacağız. Bu projenin hayata geçmesi açısından herkesin el birliği, gönül birliği yapması lazım diye düşünüyorum. Emeği geçenlere ve katkısı olanlara takrar ayrı, ayrı çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Gerçekleştirilen ziyarete Tekkeköy Kaymakamı Günay Öztürk, Ticaret Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel ve ilgili yetkililerde katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy İhracat Üssü Olacak başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy İhracat Üssü Olacak ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ