25.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy İlanları Sosyal Medyada Yayınlanmalı

  • 22 Haziran 2016
  • 0 YORUM
  • 563 KEZ OKUNDU
Tekkeköy İlanları Sosyal Medyada Yayınlanmalı

Tekkeköy’de aktif olarak kullanılmakta olan belediye ilan koparlörleri gelişen teknolojilerle birlikte yerini yeni teknolojilere bırakmaya başladı. İlan hoparlörlerinin çok yüksek bakım maliyetleri olması, konum ve mekandan bağımsız olan sosyal medyanın kullanım oranlarının artması ilan sistemlerinin yerini sosyal medyaya bırakmasında en büyük etkenler olarak görünüyor.

Tekkeköy’deki kurumlarında birçok defa duyulmakta zorluk çekilen ilan hoparlörleri yerine sosyal medya hesaplarını kullanması sundukları hizmetleri daha kolay duyarmalarına imkan sağlayacaktır. Özellikle vefat ilanları ilan hoparlörlerinden duyurulan ilanların büyük bir bölümünü oluşturmaktadır. Vefat ilanlarının Tekkeköy Belediyesi tarafından açılacak veya açılmış sosyal medya hesaplarından paylaşılması bu alandaki hizmet kalitesini yükseltecek ve ilanların daha fazla kişiye ulaşması adına önemli bir adım olacaktır.

İlanların sosyal medyadan paylaşılması kısa vadede tam alternatif olmayacak olsa da şimdiden atılan bu adım birkaç yıl sonra belediye anons siteminin gerekliliğini ortadan kaldıracaktır. İlanların sosyal medya üzerinden paylaşılmasılması konum bağımsız daha fazla kişiye ilanların ulaşmasını sağlayacaktır.

Samsun merkez ilçelerinde Atakum ve İlkadım’da belediye anons siteminin aktif olarak kullanmamakta vefat ilanları ve diğer ilanlar sosyal medya üzerinden paylaşılmaktadır.

ilkadım

atakum

Konu ile alakalı daha önceden yaptığımız girişimlerde yetkililere ilanları Tekkeköy Gündem’de yayınlama taleplerimizi ilettik. Talebimiz karşılığında geriye dönük ilanlar hakkında bilgi alıp daha sonra yayınlanan ilanlarla ilgili bilgi alamadık. Geçen süre içerisinde bu bilgilerin talep ettiğimiz şekilde başka kişi veya kurumla da paylaşılmadığını gördük.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy İlanları Sosyal Medyada Yayınlanmalı başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy İlanları Sosyal Medyada Yayınlanmalı ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ