25.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy Kudüs İçin Tek Yürek

  • 08 Aralık 2017
  • 0 YORUM
  • 451 KEZ OKUNDU
Tekkeköy Kudüs İçin Tek Yürek

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacağını açıklaması tüm yurtta olduğu gibi Tekkeköy’de de Cuma Namazı sonrası basın açıklaması ile protesto edildi.

Tekkeköy Şeyh Yusuf Zeynüddin Camisi önünde Cuma namazı sonrası toplanan çok sayıda vatandaş Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ın tüm ilçe halkı adına kınama basın bildirisi okumasının ardından tekbir getirerek, Amerika ve İsrail aleyhine slogan attı.

Basın açıklamasına Tekkeköy Kaymakamı Günay Öztürk, Belediye Başkan Yardımcıları, İlçe Emniyet Müdürü Bünyamin Temur, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yalçınkaya, İlçe Müftüsü Hüseyin İmamoğlu, AK Parti ilçe başkanı Yusuf Güngör, İlçe teşkilatı, sendika temsilcileri, ilçe müdürleri ile STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

‘Kudüs Sadece Bir Toprak Meselesi Değildir’

Kudüs’ün bir toprak meselesi değil iman meselesi olduğunu belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Sayın Cumhurbaşkanı’mızın da kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs, tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir. Türkiye’de de hükümetimizi, tüm siyasi partileri, sivil toplum kuruluşlarını ve hangi görüşten olursa olsun diğer tüm vatandaşlarımızı Filistin’e desteğe ve ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’yı Kudüs’ü muhafazaya çağırıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Başkan Togar basın bildirisinde, “Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklaması, insanlık vicdanını yaralamış ve bölgemizdeki sorunları derinleştirmiştir. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs, tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir. Bu, bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır. Alınan kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti arttırmaktan başka sonucu olmayacaktır. Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir. İslam’ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır. İslam’ın harem-i izzeti olan Kudüs’ü tacize teşebbüs edenler, Türküyle, Arabıyla, Kürdüyle tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir. Türkiye’nin, İnsanlığın silüeti olan Kudüs’ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız. Dünyadaki tüm Müslümanların, İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olan Türkiye’nin çağrısına kulak vererek Kudüs’e sahip çıkacağına inanıyoruz. Diğer taraftan, Amerika Birleşik Devletleri’nin bu kararı, dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür. Bu hadise, Cumhurbaşkanımızın, küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı uzun zamandır dile getirdiği ‘Dünya 5’ten büyüktür’ itirazının haklılığını teyit etmiştir. İslam’ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere, ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz. Biz Müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız. Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy Kudüs İçin Tek Yürek başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy Kudüs İçin Tek Yürek ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ