22.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy Mağaralarına Nasıl Gidilir?

Tekkeköy Mağaraları Nerede, Tekkeköy Mağaralarına Nasıl Gidilir, Tekkeköy mağaraları yol tarifi ve Tekkeköy mağaraları adres bilgisi için yazının devamını okuyun. Yol tarifi ve Tekkeköy mağaraları ile ilgili görüşlerinizi sayfanın altındaki bölümden paylaşmayı unutmayın.

Tekkeköy Mağaralarına Nasıl Gidilir?

Toplu taşıma araçları ile

Tekkeköy mağaralarına kadar giden toplu taşıma aracı bulunmamaktadır.

Üniversite – Tekkeköy arasında sefer yapan hafif raylı sistem araçlarına binerek Tekkeköy durağında inin. Daha sonra raylı sistem ring araçları ile Tekkeköy merkeze’e ulaşın. Ardından ticari taksilerle Tekkeköy mağaralarına ulaşın.

Samsun’dan kalkan Samsun Tekkeköy dolmuşlarına binin ve Tekkeköy merkeze ulaşın. Daha sonra ticari taksilerle Tekkeköy mağaralarına ulaşın.

Araç ile

Tekkeköy sapağından dönüş yaparak Tekkeköy merkeze doğru ilerleyin. Tekkeköy ana caddesi üzerinden ilerleyerek Tekkeköy meydanını geçin ve Şeyh Yusuf Zeynüddin Cami’sinin (ana cadde üzerinde göreceğiniz tek cami) yanından sağa dönün(Sağa döndüğünüzde dere kenarında yapılan çalışmaların yanından ilerleyeceksiniz). Ardından delikli kayalar sokak üzerinden 800 metre düz ilerleyin ve Tekkeköy mağaralarına ulaşın.

Tekkeköy Mağaralarının Konumu?


Harita ve Navigasyon uygulamaları için https://goo.gl/maps/ESdPY4Gf26L2 (Link google link kısaltma ile kısaltılmıştır.)

MÖ 15.000 ile MÖ 60.000 yılları arasına ait katmanlara sahip olduğu yapılan bilimsel çalışmalarca tespit edilen Tekkeköy Mağaraları, Karadeniz Bölgesinde bulunan en eski insan yerleşim yeridir. Tekkeköy mağaraları hakkında daha fazla bilgi almak için Tekkeköy Mağaraları sayfasını inceleyin.

Ayrıca hazırlamış olduğumuz video ile Tekkeköy Mağaralarından bazı bölümleri de izleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer yerler

Bu sayfa Tekkeköy Gündem tarafından bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. admin dedi ki:

    Tekkeköy mağaraları yol tarifi ile ilgili deneyimlerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy Mağaralarına Nasıl Gidilir? başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy Mağaralarına Nasıl Gidilir? ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.