24.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy Meclisinde Olaylı Satış

  • 05 Ağustos 2017
  • 0 YORUM
  • 258 KEZ OKUNDU
Tekkeköy Meclisinde Olaylı Satış

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar başkanlığında gerçekleştirilen Tekkeköy Belediyesi‘nin ağustos ayı Meclis Toplantısı meclis salonunda tamamlandı. Meclis toplantısında 11 maddelik gündem maddesinin 9 maddesinde belediyeye ait farklı yerlerde bulunan taşınmaz arazilerin satışları görüşüldü. Bir önceki gün komisyonda görüşülen satış işlemleri ile ilgili AK Partili bazı üyelerin red oyu verdiği satışlar meclisten oy çokluğu ile geçti.

Gündem maddelerinin 5. maddesinde yer alan 2078 ada 2 parselde mülkiyeti Tekkeköy Belediyesi’ne ait olan 3 bin 945 metrekarelik taşınmazın belediye hizmetlerinde kullanılamayacağı için satışı oylandı. Arsanın 5403 sayılı kanunun 14. maddesi gereğince Bakanlar Kurulu kararı ile ilan edilen Büyük Ova koruma alanında kaldığı ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın izni olmadan işlem yapılamayacağı belirtiliyor. AK Partili Meclis Üyesi Aydın Çift’in “Üzerinde şerh olan bir araziyi satmak için belediye meclisinden karar almamız çok mantıklı değil. Şerhi kaldıralım sonrasında mecliste görüşelim” şeklindeki teklifine Başkan Togar ise, “Bu arazilerin üzerlerindeki şerhleri ben kaldıracağım. Bunu kaldırmadan kimse satın almaz. Yarım saat içerisinde şerh kaldırabiliriz” dedi. “Tarım Bakanlığı üzerinde bir gücünüz var o zaman” diyen Çift’e Başkan Togar ise, “Evet var” şeklinde yanıt verdi.

Mehmet Hulusi Ekinci Toplantıyı Terk Etti

Diğer gündem maddelerinde de satış için izin istenilen arazilerde Büyük Ova Koruma Alanı ibaresinin olması mecliste tartışmaya neden oldu. Mehmet Hulusi Ekinci meclis gündeminin 7. maddesinin okunmasının ardından söz alarak tapuda bu alanların sıkıntı olacağını belirtmesi üzerine Başkan Togar, “Ben sıkıntılara alışığım, sen sıkıntı yaşamıyorsun sıkıntı bana kalıyor” diyerek cevap verdi. Ekinci ise meclis toplantısını terk ederken, “Kendine göre insan arıyorsun, kendine göre insan arama. Ben sana göre bir insan değilim. Burada şerh var. Meclisi yanıltıyorsun” diye tepki gösterdi. Başkan Togar ise, “Burada kimse beynini bana satmadı” dedi. Oylanan gündem maddesi ise oy çokluğu ile geçti.

Meclis toplantısı sonrasında konuşma yapan Başkan Togar, “Biz arkadaşlarımızın parti disiplinine uymamalarını 3 yıldır içime sindiriyorum. Erdinç ve Ahmet Kara arkadaşımız partili olmanın gereğini yerine getirdiler. Partilerde ve gruplarda her türlü fikir tartışılır. Ondan sonra ise alınan grup kararına uyulur. Bu siyasetin kuralıdır, etiği ve kanunu budur. Kimse bağımsız meclis üyesi olmanın yolunu da kapatmamıştır. Bu meclis Tekkeköy ilçe tarihinin AK Partili ve CHP’lisi ile içinde tartışmalarda olsa en büyük hizmetlerine imza atma başarısını göstermiştir. Belediyeciliğin olmazsa olmazı krediler ve ihtiyacı olmadığı arazilerin satılarak kamu yararına hizmetler yapılmasıdır. Samsun’un 17 ilçe içerisindeki en başarılı belediyesidir. Seçim kitapçığımızın iki kat üzerinde yazmayan vaatleri gerçekleştirirken bütçesel anlamda da yüzde 96 ile bütçesini gerçekleştiren belediyeyiz” dedi.

Kaynak: Gazete Gerçek – Sezer SEZER

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy Meclisinde Olaylı Satış başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy Meclisinde Olaylı Satış ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ