18.04.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy Meydanda Bayramlaştı

  • 02 Eylül 2017
  • 0 YORUM
  • 333 KEZ OKUNDU
Tekkeköy Meydanda Bayramlaştı

Tekkeköy Belediyesi önderliğinde gerçekleştirilmeye başlanan açık alanda Tekkeköy meydanında bayramlaşma programları geleneği Kurban bayramında da devam etti.

Gerçekleştirilen programa önceki dönem Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç, Tekkeköy Kaymakamı Günay Öztürk, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, AK Parti Tekkeköy ilçe Başkanı Yusuf Güngör, AK Parti teşkilatı, Tekkeköy Belediye meclis üyeleri, Sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tekkeköy Bayramlaşma

Halkımız İle Aradaki Mesafeleri Kaldırdık

Tekkeköy’de açık alanda ilçe meydanında düzenlenen bayramlaşmaların yediden yetmişe tüm halk tarafından benimsendiğini ve artık gelenekselleştiğini ifade eden Belediye Başkanı Hasan Togar “Üç yılı aşkın süredir tüm ramazan ve kurban bayramlarımızın bayramlaşma programlarınıTekkeköy meydanındaki açık alanda gerçekleştiriyoruz. Ortak noktada bir araya gelmek kucaklaşmak ve bayramlaşmak bayramın maneviyatını hep birlikte yaşmak adına yapmış olduğumuz bu hareket vatandaşların büyük takdirini topladı. Kapalı alanlarda, binalarda, makamlarda veya resmi kurumda bayramlaşma yapmaktansa geniş ferah ve halkla iç içe meydanda bayramlaşma programı yaparak halkımız ile kucaklaşıyoruz. Birçok vatandaşımız makamlarda yapılan protokol havasındaki bayramlaşmalardan uzak duruyor, çekiniyor veya katılamıyor. Açık alanda ilçe meydanımızda tertip ettiğimiz bayramlaşma programımızın amacı halkımız ile aradaki mesafeleri kaldırıp, bayramlaşmayı protokol havasından çıkartıp bütünleşmeyi, birlikteliği sağlamaktı. Bunu da başardık. Halkımızın benimsemesi, takdiri ve yoğun katılım sağlaması bunun en güzel göstergesidir. Bayramlar dargınlıkların barıştığı, küslüklerin son bulduğu, birlik beraberliğin kaynaşmanın en güzel şekilde yaşandığı maneviyat yüklü dini günlerimizdendir. Bizde her bayram bayramın havasına yakışır bayramlaşma yapıyoruz. Rabbim bu birlik beraberlik içerisinde yapmış olduğumuz bayram tablosunu daim eylesin. Tüm ülkemizin ve hemşerilerimiz Mübarek Kurban bayramını tekrar tekrar kutluyor, bayramın tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy Meydanda Bayramlaştı başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy Meydanda Bayramlaştı ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ