24.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy Milli Eğitim Müdürü’nden Yıl Sonu Mesajı

  • 13 Haziran 2017
  • 0 YORUM
  • 588 KEZ OKUNDU
Tekkeköy Milli Eğitim Müdürü’nden Yıl Sonu Mesajı

Tekkeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yalçınkaya geçtiğimiz günlerde sona eren eğitim öğretim yılı ile ilgili mesaj yayınladı.

Zamanın en değerli hazine olduğunu belirten Tekkeköy Milli Eğitim Müdürü “2016-2017 Eğitim öğretim yılı Cuma günü yapılan Karne töreni ile tamamlandı. Tekkeköy’de MEB bünyesindeki okullarda öğrenim gören 9.152 öğrenci de karnelerini alarak 18 Eylül tarihine kadar sürecek uzun bir tatile girdi.

Zaman varlık aleminin geri döndürülemez en değerli hazinesidir. Bireyde ve toplumdaki tüm değişimler, gelişimler, ilerlemeler zaman içerisinde gerçekleşir. Zamanın kıymetini anlamış, değerine vakıf nesiller ile daha güçlü bir Türkiye ideali uzakta değildir.” ifadelerini kullandı.

Çalışmaların okulların kapalı olduğu yaz aylarında da devam edeceğini belirten Yalçınkaya, “Milli Eğitim Bakanlığı’mızın strateji belgesi ışığında çalışmalarımız devam edecek, varlık nedenimiz olan öğrencilerimiz için daha nitelikli bir eğitim ortamı, akademik alanda, kültürel ve sportif alanda bir önceki yıldan daha başarılı olmak için var gücümüzle çalışacağız. Devletimizin bize yüklediği sorumlukların yanında elbette öğretmenlerin, öğrencilerin ve velilerinde de sistem içinde kendine düşen sorumlulukları şuurla yerine getirmeleri gerekmektedir.” dedi.

Sevgili öğrenciler;

Öğrenciler için başarının sırrını açıklayan Tekkeköy Milli Eğitim Müdürü, “Yıl süresince çalışıp yorulduğunuzu biliyoruz. Size burada “insan için ancak çalışmasının karşılığı vardır” ilahi buyruğunu hatırlatmak isterim. ”Hiç kimse başarı merdivenlerini eli cebinde çıkmamıştır.” Ord.Prof.Dr.Ali Fuat BAŞGİL Başarmak için “azim, sebat ve çalışma” yı ön şart olarak sunar. Azim bir şeyi istemek, sebat; başarmak ve elde etmek istediğin şeye kavuşmak için kararlı olmak; çalışmak ise ulaşmak istediğin şeye kavuşmak için yapmanız gereken eylem ve işlemler bütünüdür. Bu üç kavramı elinizin içine yazın ve anlamını bilerek uygulayın. Göreceksiniz hayat size çok güzel fırsatlar sunacaktır.” ifadelerini kullandı.

Sayın veliler;

Okul başarısının öğrenci, aile ve çevre işbirliği ile mümkün olduğunu vurgulayan Yalçınkaya “Okul başarısını gösteren karnelerle evinize gelen çocuklarınız; sadece sizlerin değil, bizim de gözümüzün nuru, geleceğimizin teminatı, aydınlık Türkiye idealimizin en değerli varlıklarıdır. Okul başarısı öğrenci/aile/çevre işbirliği ile elde edilebilir. Yavrularınızın getirdiği karneler kesinlikle sizin okula, çocuğunuza, öğretmene ve ülkenin geleceğine katkınızın da bir göstergesidir. Bu işbirliğini ihmal etmeyerek çocuklarımızın aydınlık geleceğini inşa etmede okula, öğretmelere olan desteklerinizin artarak devamını dileriz. Katkı sunan tüm velilerimize gönülden teşekkür ederiz. Geçen yıllarda olduğu gibi gelecek yıllarda da birlikte çalışma arzumuzun her zaman yeni fikir ve projelere açık olduğunun bilinmesini isteriz.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy Milli Eğitim Müdürü’nden Yıl Sonu Mesajı başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy Milli Eğitim Müdürü’nden Yıl Sonu Mesajı ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ