26.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy Olimpiyat Açılışına Ev Sahipliği Yaptı

  • 19 Temmuz 2017
  • 0 YORUM
  • 335 KEZ OKUNDU
Tekkeköy Olimpiyat Açılışına Ev Sahipliği Yaptı

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar Tekkkeköy’de yapımı tamamlanan Samsunspor stadyumunda gerçekleştirilen Olimpiyat açılışı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nın açılış seremonisinin Tekkeköy’de yapılmasından büyük bir onur ve gurur duyduklarını belirten Togar, “Dünyanın en büyük üçüncü spor organizasyonunda Türk halkının misafirperverliğini en güzel şekilde sergilemesi ve konukların en güzel şekilde ağırlaması yönünden tüm Samsun halkına çok büyük ve önemli görevler düşüyor” ifadelerini kullandı.

Tekkeköy semaları havai fişeklerle aydınlandı

Olimpiyatların açılışının evrensel çapta bir organizasyona yakışır herkesin beğenisini toplayan görsel şölenden oluşan bir seremoni olduğunu belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Olimpiyat meşalesinin yakılması ve açılış seremonisiyle resmen başlayan müsabakalar için dünyanın 6 kıtasından şehrimize gelen tüm sporcu ve sporseverleri en iyi şekilde misafir etmeliyiz. 23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları açılış seremonisiyle tüm dünyanın gözü kulağının Samsun’da Tekkeköy ilçesindeki yeni 19 Mayıs Stadyumunda toplandı. Artık tüm dünya 12 gün boyunca Samsun’daki karşılaşmaları takip ediyor. 3 bin 148 sporcu ve 5 binin üzerinde katılımcıyı bir araya getiren Dünyanın en büyük üçüncü spor organizasyonu 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları çapına yaraşır bir açılış seremonisiyle izleyenleri ve tüm dünyayı büyüledi. Bu büyük organizasyonu tüm Samsun halkının içtenlikle sahiplendiğini görüyoruz. Açılış seremonisine her yerden binlerce insan akın etti. Yeni 19 Mayıs Stadımız ağzına kadar doldu taştı. 18 Temmuz akşamı Tekkeköy ilçesi tarihi bir kalabalığa ev sahipliği yaptı” ifadelerini kullandı.

Tekkeköy’de müsabakalar başladı

Tekkeköy’de bulunan Yaşardoğu Kapalı Spor Salonu ile Bahattin Ekinci Spor Salonunda bugün itibarıyla karşılaşmaların başladığını ifade eden Başkan Togar, “Açılış seremonisinin ilçemizde yapılmasının ardından İlçemizde Basketbol ve Oryantiring alanında farklı günlerde müsabakalar yapılacak. İlçemiz her yönden olimpiyatlara hazır. Bugün ilçemizdeki ilk karşılaşma olan Türkiye Polonya basketbol maçını heyecanla izledik. Tüm Samsun halkını olimpiyat heyecanına ortak olmaya ve spor tesislerinde düzenlenen karşılaşmaları izlemeye davet ediyorum. Ayrıca tüm sporculara başarılar diliyorum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy Olimpiyat Açılışına Ev Sahipliği Yaptı başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy Olimpiyat Açılışına Ev Sahipliği Yaptı ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ