19.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy Ortaokulu “Sosyal Bilimler Eğitimi”ni Sergiledi

  • 16 Mart 2017
  • 0 YORUM
  • 671 KEZ OKUNDU
Tekkeköy Ortaokulu “Sosyal Bilimler Eğitimi”ni Sergiledi

Tekkeköy Ortaokulu ‘Sosyal Bilimler Eğitimi’ konulu sergisini öğretmen, öğrenci ve velilerin yoğun katılımı ve ilgisi ile gerçekleştirdi.

Tekkeköy Ortaokulu’nda eğitimde yenilikçi ve alternatif yaklaşımlarla beslenen projeler birbiri ardına hayata geçiriliyor. Bunlardan sonuncusu ‘Sosyal Bilimler Eğitimi’ konulu sergi. Sergi için bir süredir hazırlıklarını sürdüren okulun Sosyal Bilgiler öğretmenleri Mevlüt Yamaç ve Harun Tırpancı, anlamlı bir projeye daha imza attılar. Dersliğin fiziksel olarak iyileştirilmesinin ardından öğrencilerin proje ödevleri olarak hazırladıkları materyallerle derslerde kullanılan alternatif eğitim araçları bu etkinlikle sergilenmiş oldu. Üç saat süren etkinliğe öğrenciler, öğretmenler ve veliler yoğun ilgi gösterdi . Civar okullardan gelen eğitimciler ve öğrencilerin de ilgi gösterdiği etkinliğe, Tekkeköy İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Emin Küçük ve 600’den fazla ziyaretçi katıldı.

Sergi ile alakalı açıklamalarda bulunan Şube Müdürü Mevlüt Yamaç şunları söyledi: “Eğitim, günümüzde hızla kabuk değiştiriyor. Mevcut ezberci anlayışla salt ders kitabına dayalı öğretmen merkezli eğitim çoğu Avrupa ülkesinde çoktan terk edildi. Artık öğrenmenin eğlenceyle, oyunla, sporla yoğrulduğu öğrenci merkezli eğitim yaklaşımları konuşuluyor. Bu alternatif eğitim yaklaşımları uygulanıyor. Ben bir eğitimci olarak okulların toplumsal hayat adına, çevre adına, insan ilişkileri adına nerede aksaklık varsa onlara çözüm üretmesi gerektiğini düşünüyorum. Gündelik hayatta karşılığını bulmayan, ayakları yere basmayan bilgilerin çocuklara ezberletilmesini reddediyorum. Eğitim, hayata temas ettiği ölçüde eğitimdir. Biz, derslerimizde eğlenerek öğreniyoruz. Özellikle ‘öğreniyoruz’ diyorum; çünkü ben de sürekli öğreniyorum. Müfredatımızdaki konularla ilgili materyaller üretiyoruz. Çocukların kendilerini ifade edebilecekleri kanallar oluşturuyoruz. Bu sergi de bu kanallardan biri. Çocuklar, tüm hazırlıkları kendileri yaptılar. Emek verdiler. Yürüttüğümüz projeleri ve derslerde kullandığımız araç gereçleri ailelerine, öğretmenlerine ve arkadaşlarına tanıttılar. Her biri o kadar kıymetli ki! Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz her projede olduğu gibi bunda da öğrencilerin emekleri var. Adım adım başarıya koşuyorlar. Bense onların sorumluluk aldıklarını, çözüm ürettiklerini, iletişim kurduklarını, kendilerini ifade ettiklerini gördükçe yaptığım işten daha çok keyif alıyorum ve gelecek için taşıdığım umutları her daim diri tutuyorum” ifadelerini kullandı.

dart-oyunu-mezapotamya sosyal-bilimler-egitimi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy Ortaokulu “Sosyal Bilimler Eğitimi”ni Sergiledi başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy Ortaokulu “Sosyal Bilimler Eğitimi”ni Sergiledi ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ