25.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy Protokolü Şehit Aileleri ve Gazilerle İftarda Buluştu

  • 14 Haziran 2017
  • 0 YORUM
  • 628 KEZ OKUNDU
Tekkeköy Protokolü Şehit Aileleri ve Gazilerle İftarda Buluştu

Tekkeköy Kaymakamı Günay Öztürk, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ile ilçe protokolü iftarda şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.

Tekkeköy Kaymakamı Günay Öztürk ile Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ve eşi Yasemin Togar masaları tek tek dolaşarak şehit yakınları ve gazilerle yakından ilgilendi.

Tekkeköy Kaymakamı Günay Öztürk, yaptığı konuşmada, davetlerine katılan şehit aileleri ve gazilere teşekkür ederek, şunları söyledi: “Vatanımız için, bayrağımız için, milletimiz için canlarını feda eden aziz şehitlerimizin bizlere en büyük emaneti olan yakınları ve gazilerimize her zaman kapımız açıktır. Her konuda bu gün olduğu gibi bugünden sonrada yanlarında olup onların ailesi olacağız. Rabbim vatanımız uğruna canlarını feda edenlere şehitlik mertebesini verirken ailelerine de şehit yakını olmak gibi manevi bir mertebeyi nasip etmiş. Herkese şehit olmak nasip olmayacağı gibi herkese de şehit ailesi olmak da nasip olmaz. Bizler rahat yaşıyorsak şehitlerimizin sayesindedir. Bu evlatları yetiştiren vatanı için feda eden anne babaların, ailelerin değeri yeri hiçbir ölçütle ölçülemez. Sizler için ne yapsak azdır ” dedi.

Şehit aileleri ile tek tek ilgilenen Başkan Togar, ‘‘Sizlerle aynı sofrada bulunup birlikte oruçlarımızı açmaktan onur ve gurur duyuyorum. Vatan, millet, bayrak yolunda evladını eşini kardeşini yakınını kaybedenler artık şehitlerin bizlere bıraktığı en kıymetli emanettir. Bizler bir aileyiz ve her zaman her koşulda sizlerin bir kardeşi, bir evladı olarak bu gün olduğu gibi bugünden sonrada bir ve beraber olacağız. Kaymakamlığımız tarafından organize edilen iftar yemeğimize katılıp birleri onurlandırdığınız için hepinize bir kez daha teşekkür ederim’’ dedi.

Tekkeköy Belediyesi Sevgi Tekkesi sosyal tesislerinde şehit aileleri ve gaziler onuruna düzenlenen iftar yemeğine Tekkeköy Kaymakamı Günay Öztürk, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sadullah Kalaycı, ilçe Emniyet Müdürü Ahmet Yöntem, şehit yakınları, gaziler ile Samsun gazi ve şehitler derneği temsilcilerinin yanı sıra kaymakamlık daire amirleri katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy Protokolü Şehit Aileleri ve Gazilerle İftarda Buluştu başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy Protokolü Şehit Aileleri ve Gazilerle İftarda Buluştu ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ