24.04.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy Samsun 19 Mayıs Stadyumu

Tekkeköy Samsun 19 Mayıs Stadyumu içerisinde yer alan başlıklar;

  • Tekkeköy Stadyum nerede
  • Samsunspor Stadyum Kapasitesi
  • Tekkeköy Samsunspor Stadyum Ulaşımı
  • Samsunspor Stad Açılışı
  • Akıllı Statlar

Tekkeköy Samsun 19 Mayıs Stadyumu

Samsunspor Stadyum Kapasitesi

Gelişmiş teknolojiler kullanarak yapılan Samsunspor yeni stadı kapasitesi toplam 33 bin 919 seyircidir. Eski Samsunspor kapasitesi 16 bin 480 kişilikti.

Samsunspor Yeni Stadı Nerede

Tekkeköy Samsun 19 Mayıs Stadyumu Samsun Ordu kara yolunun 14. kilometresinde Tekkeköy sapağında bulunmaktadır. Tekkeköy sapağında ki köprüye çıkmadan alt yoldan ilerlediğinizde stadyuma kolayca ulaşabilirsiniz.

Tekkeköy Samsun stadyum için en uygun yer olarak düşünülmüş ve çalışmalar başlamıştır. 2013 yılında yapıma başlanan stadyum 2017 yılında toplam 130 milyon TL’lik bütçe ile tamamlanarak Samsunspor’un ve spor organizasyonlarının hizmete açılmıştır. TOKİ tarafından 600 gün içerisinde tamamlanması planlanan proje çalışmalarda yaşanan aksilikler ve Samsunspor’un 2016 – 2017 sezonunda istenilen sonuçları alamamasından dolayı geç açılmıştır.

Tekkeköy Samsunspor Stadı Ulaşım

Samsunspor stadyumu eski Samsunspor stadyumuna göre çok daha kolay ulaşım imkanlarına sahiptir. Bir ucu Ondokuz Mayıs Üniversitesine ulaşan Samsun hafif raylı sisteminin son durağı Tekkeköy Samsunspor Stadyumudur. Ayrıca Tekkeköy dolmuşları ile Samsunspor’un yeni stadyumuna ulaşmak mümkündür.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilmekte olan hafif raylı sistem araçları bazı organizasyonlar ve karşılaşmalarda ücretsiz yolcu taşıması yapmaktadır.

Samsunspor Stadı Açılışı

18 – 30 Temmuz tarihleri arasında Samsun’da İşitme Engelliler oyunlarının açılış seremonisi stadyumda gerçekleştirilmiş ve olimpiyat açılmıştır.

Samsunspor’un stadyumda oynadığı ilk karşılaşma 29 Temmuz Cumartesi günü Samsunspor ile Ankaragücü arasında oynan karşılaşmadır. Stadyum bu karşılaşma ve öncesinde yapılan şöhretler karşılaşması ile açılmıştır.

6 Ağustos 2017 tarihinde Türkiye’nin en büyük futbol kupası olan Süper Lig şampiyonu ile Türkiye Kupası Şampiyonun oynanacağı Süper kupa karşılaşması Beşiktaş ile Konyaspor arasında bu stadyumda gerçekleştirilmiştir. Karşılaşmadan 2-1’lik galibiyetle ayrılan Konyaspor Süper kupanın sahibi olmuştur.

Stadyumda oynanan ilk lig karşılaşması Samsunspor Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü arasında oynanmıştır. Karşılaşma golsüz beraberlikle sonuçlanmıştır.Tekkeköy Samsun 19 Mayıs Stadyumu

Akıllı Statlar

Birçok teknolojik yeniliklerin bulunduğu stat sahip olduğu mimari yapısı sayesinde 10 dakika gibi kısa bir süre içerisinde 33 bin 919 kişinin çıkış yapabilecek özelliğe sahiptir. Stadyum çevresinde geniş otopark alanları, stadyum içerisinde son teknolojilerle hazırlanmış basın toplantısı alanı ve basın tribünü bulunmaktadır. Stadyum içerisinde kafeterya ve mescit gibi sosyal alanlar da mevcuttur.

Stadyum içerisinde birçok kamera bulunmasına rağmen Samsunspor stadyumu canlı yayın bulunmamaktadır. Oynanan karşılaşmaya bağlı olarak anlaşmalı yayıncı kurulu tarafından Samsunspor stadyumu canlı yayın yapılmaktadır.

Bu sayfa Tekkeköy’ün en güncel internet sitesi Tekkeköy Gündem tarafından Tekkeköy’de bulunan Samsunspor stadyumu ile ilgili bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır.Statla ilgili düşüncelerinizi paylaşmak ve paylaşılan bilgilere katkı sağlamak için yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy Samsun 19 Mayıs Stadyumu başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy Samsun 19 Mayıs Stadyumu ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.