25.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy Şehitler Anıtı Büyük Bir Törenle Açıldı

  • 14 Temmuz 2017
  • 0 YORUM
  • 671 KEZ OKUNDU
Tekkeköy Şehitler Anıtı Büyük Bir Törenle Açıldı

15 Temmuz Demokrasi zaferini ve o gece yaşananları unutturmamak, şehitlerimizin isimlerini yaşatmak için hazırlanan Sıtkı Ünal Yücel parkındaki Tekkeköy Şehitler anıtı büyük bir törenle açıldı.

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği açılış programı mehter takımınınn gösterisi ile başladı. Yaklaşık bir saat süren mehter gösterilerinin ardından Tekkeköy müftülüğü personellerinden Erdoğan Karagüzel, Bahattin Oğuz ve Hasan Yılmaz tarafından Kur’an-ı Kerim ve ilahiler okundu. Ardından Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan duaya programa katılan Tekkeköy’lüler hep birlikte şehitler için dua etti.

Mehter Takimi

15 Temmuz gecesini anlatmak için hazırlanan videoların gösterilerek devam eden program, 15 Temmuz darbe girişiminin tekrar hatırlanmasına ve katılımcıların duygu dolu anlar yaşamasına neden oldu. Ardından Tekkeköy Müftüsü Hüseyin İmamoğlu Şehitlik ve Manevi Değerler konulu konuşmasıyla vatandaşları bilgilendirdi.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Tekkeköy Kaymakamı Samsun Valisi Osman Kaymak 15 Temmuz’da yaşananlarla ilgili kısa konuşmaların ardından gerçekleştirilen törenle Tekkeköy Şehitler anıtı açıldı. Açılışın ardından hatıra fotoğrafı çektiren protokol üyeleri parkın içinde gezerek 15 Temmuz anılarının yaşatıldığı parkta incelemelerde bulundu.

Tekkeköy Sıtkı Ünal Yücel Parkı

Program Yoğun Katılımla Gerçekleştirildi

Tekkeköy Belediyesi tarafından düzenlenen programa Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Tekkeköy Kaymakamı Günay Öztürk, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar,  Tekkeköy Emniyet Müdürü Sayın Ahmet Yöntem, Tekkeköy Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sadullah Kalaycı Tekkeköy Müftüsü Hüseyin İmamoğlu, Tekkeköy Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yalçınkaya, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tekkeköy Şehitler Anıtı Açılışı

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programa katılanlara dondurma, kuruyemiş ve yemek ikram edildi.

Tekkeköy Gündem

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy Şehitler Anıtı Büyük Bir Törenle Açıldı başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy Şehitler Anıtı Büyük Bir Törenle Açıldı ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ