26.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy Türkiye’nin 4. Büyük Lojistik Üssü Oluyor

  • 12 Eylül 2017
  • 0 YORUM
  • 672 KEZ OKUNDU
Tekkeköy Türkiye’nin 4. Büyük Lojistik Üssü Oluyor

Samsun ve Tekkeköy’ün ekonomisine, istihdamına büyük katkı sağlayacak dev yatırımlar arasında ilk sıralarda yer alan “Lojistik Köy” projesinde sona yaklaşıldı.

Proje tamamlandıktan sonra Tekkeköy’e ve Samsun’a istihdam ve ekonomik anlamda büyük kazanç sağlayacak. Bölgenin en büyük yatırımlarından biri olarak değerlendirilen Lojistik Köy projesinin Tekkeköy sınırları içerisinde gerçekleşmesi ilçe için çok büyük bir avantaj olarak görünüyor. Tekkeköy Aşağıçinik Mahallesi’nde 680 dönümlük arazi üzerinde başlanan proje toplam 43 milyon 586 bin 795 euro’luk bir bütçeyle tamamlanacak. Çalışmaların sona yaklaştığı lojistik köy, Samsun’un ve Tekkeköy’ün ulusal ve uluslararası alanda gelişmesine ve ticaretinin daha da artmasına öncü olacak.

Lojistik köy yaklaşık iki bin kişiye istihdam sağlayacak

Tekkeköy’e son yıllarda yapılan yatırımları vurgulayan Başkan Hasan Togar, “Tekkeköy 8 bin 500 kişilik Yaşar Doğu Kapalı Spor Salonu, 33 bin 919 kişilik Samsunspor Stadyumu, Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi, Bilim ve Teknoloji Merkezi gibi devasa yatırımların yanında ulusal ve uluslararası öneme sahip olan Lojistik Köy projesi sınırlarımızda vücut buldu. Bu dev tesisler ilçenin çehresini değiştirir iken aynı zamanda da büyük kitlelerin ilçeye girmesinde ve ekonomimizin hareketlenmesinde büyük rol oynuyor. Binlerce insanın ilçeye girmesi hareketliliğe ve ekonomik alanda bir kazanca dönüşecek. İhracat ve ithalata büyük ivme kazandıracak olan Samsun Lojistik Merkez Projesi, tahminlere göre ilk etapta iki bin kişiye istihdam oluşturacak. Ulusal ve uluslararası birçok firmalarının akınına uğrayacak olan lojiktik alan İstanbul, İzmir, Mersin’in ardından Türkiye’nin 4’üncü büyük lojistik merkezi olacak. İnşaat çalışmalarının sonuna yaklaşılan projenin en kısa zamanda tamamlanması planlanıyor. Ayrıca alana giden tüm yollar ağır vasıtaların ve uzun araçların durumuna uygun genişlikte ve şekilde Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte yürüttüğü çalışmalar neticesinde yeniden yapılıyor” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy Türkiye’nin 4. Büyük Lojistik Üssü Oluyor başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy Türkiye’nin 4. Büyük Lojistik Üssü Oluyor ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ