21.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy Ulaşım

Samsun’un dört merkez ilçesinden biri olan Tekkeköy ulaşım açısından gelişmiş imkanlara sahiptir. Samsun’a 14 km uzaklıkta bulunan ilçeden Samsun’a ulaşım ve oradan da tüm Türkiye’ye ulaşım mümkündür.

Karayolları tarafından yapımı tamamlanan farklı seviyeli köprülü kavşaklar tamamlanmasının ardından ulaşım süresi kısaldı. Tekkeköy sapağından Samsun’a ulaşım altı dakika civarına kadar inmiş oldu.

Tekkeköy Ulaşım

Tekkeköy Dolmuşları – Tekkeköy Minibüsleri

Tekkeköy içerisinde ilçe merkezi ile Samsun arasında 15 dakikada bir kalkan minibüs hattı bulunmaktadır. Yolcu sayısı artığı saatlerde (sabah ve akşam) Tekkeköy dolmuş saatleri 5-6 dakikaya kadar inmektedir.

Kirazlık Dolmuşları – Kirazlık Minibüsleri

Samsun ile Tekkeköy Kutlukent ve Tekkeköy sanayi bölgesine yolcu taşıması yapmaktadır. 12 km’lik mesafede hizmet veren durakta 58 adet araç bulunmaktadır. Örnek sanayi, İlkadım sanayi, 19 Mayıs sanayi ve Organize gibi Samsun’un 4 büyük ilçesine ulaşımda sıklıkla kullanılmaktadır.

Tekkeköy Belediye Otobüsü

İlçe içerisine Samsun Büyükşehir Belediyesine bağlı özel halk otobüsü seferleri bulunmaktadır. 40 numaralı hat Samsun Cumhuriyet Meydanı ile Tekkeköy Meydanı arasında yolcu taşımaktadır. 43 numaralı hat Samsun Cumhuriyet Meydanı ile Tekkeköy Costal ve Çınarlık mevkine seferler düzenlemektedir.

Büyükşehir Belediyesi internet sitesi üzerinden güncel otobüs seferi saatlerini öğrenebilirsiniz.

Özel Halk Otobüsü

İlçe merkezinden ilçeye bağlı köylere belirli aralıklarla özel halk otobüsü seferleri düzenlenmektedir. Özellikle pazar kurulan pazartesi günleri neredeyse tüm köylere ulaşmak mümkündür.

Samsun Tekkeköy Hafif Raylı Sistem

Bir ucu üniversiteye kadar uzanan Samsun hafif raylı sistemin diğer ucu Tekkeköy’e kadar uzanmaktadır. Tekkeköy’e ulaşım için raylı sistem kullanılması mümkündür. Tekkeköy sapağına kadar uzanan raylı sistemde ilçe merkezine ulaşımı sağlamak için ring araçları bulunmaktadır. Ring aracı ile Tekkeköy’ün birçok noktasına ulaşmak mümkündür. Yoğun olduğu saatlere bağlı olarak belli aralıklarla otobüs seferleri düzenlenmektedir.

Tekkeköy raylı sistem durakları ve Samsun tramvay ücretleri için Tekkeköy Raylı Sistem Durakları sayfasını inceleyebilirsiniz.

Tekkeköy Raylı Sistem

Samkart

Samsun Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki belediye otobüsleri ve halk otobüsleri, Hafif raylı sistem duraklarında Samkart kullanılmaktadır. Samkart çıkarmak ve mevcut kartınızı güncellemek için Samkart Başvuru ve Güncelleme Nerede Yapılır başlıklı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Tekkeköy Havalimanı Ulaşım

Tekkeköy Samsun Havalimanı ile Samsun merkez arasında yer almaktadır. Kişisel araçlarla yaklaşık 15 dakika içerisinde havalimanına ulaşmak mümküdür. Ticari taksi ile Tekkeköy’den Samsun Havalimanına ulaşmak mümkündür. Ayrıca HAVAŞ araçları ile Tekkeköy sapağından Havalimanına ulaşmak mümkündür.

Tekkeköy’de konaklamak için Tekkeköy otelleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

Tekkeköy ulaşım sayfası Tekkeköy Gündem tarafından bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy Ulaşım başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy Ulaşım ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.