23.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy ve Yol Çalışmaları

Muhammet Selman AYAS

Yazarın şu ana kadar yazılmış 16 makalesi bulunuyor.
  • 12 Ağustos 2017
  • 0 YORUM
  • 205 KEZ OKUNDU

Belediye tarafından geçtiğimiz yaklaşık iki haftalık süre içerisinde toplam üç tane yol çalışmaları ile ilgili haber servis edildi. Hemen hemen benzer demeçlerin yer aldığı haberlerde çalışma yapmadıkları mahalle kalmadığı veya kalmayacağı belirtildi.

Biz de bu haberleri değiştirmeden yayınladık.

Haberleri sitemizde ve sosyal medya hesaplarımızda yayımlamamızın ardından bizim yolumuzu yapmıyorlar şeklinde birçok yorum ve mesaj aldık…

Hatta bazı apartmanların adını ben bile hatırlıyorum, geçen basın danışmanı ile yaptığım görüşmede bir tanesini özellikle konuştuk.

Yoğunluk, yapılacak altyapı çalışmaları ve kendince belirlediği diğer öncelikler doğrultsunda fen işleri müdürlüğü tarafından bir plan belirlenmiş. Bu plan doğrultusunda çalışmalar devam ediyor. Belediyenin sosyal medya hesaplarından da bu çalışmaları takip etmek mümkün.

Fen işleri müdürlüğünden veya çözüm merkezi üzerinden çalışma kapsamı içerisinde olup olmadığını çok kolay öğrenebilirsiniz.

Gelelim ilçe merkezinde neden çalışma yapılmıyor sorusuna…

On daireli bir binanın toplam 20 metre yolunu yapmak varken on hane bile olmayan köy için kilometrelerce yol yapılıyor.

Sebebi ilçe merkezinde bir çok alanda halen daha yapılaşma ve inşaatlar devam ediyor olması.

Bu binaların her birinin doğal gaz, internet ve elektrik bağlantıları için bu yollar tekrar yıkılacak. Bunu yapan firmalar özel olduğu için dilediğiniz zaman yaptırma şansınız maalesef yok. Şirketlerin belirli bütçeleri, buna göre de planları var ve mutlaka yapmaları gerekiyor.

Kısaca bu inşaat çalışmaları tamamlanmadan yolları yapmak çok geçmeden tekrar yapılması ihtiyacını ve düzgün yapmadılar eleştirilerini doğuracak.

Merkezdeki yollar bu nedenle yapılmıyor ve şimdilik erteliyor, bu süreçte yol ihtiyaçları olan köylerin sorunlarını çözüyorlar.

Emin olun Samsun’un en hızlı yapılaşan ilçesi Atakum’da da aynı…

Yollar konusunda biraz daha sabretmemiz gerekiyor. Yapılan yollar kaliteli ve kalıcı olduğu sürece Tekkeköy merkezin büyüme hızına bazı mahalleler (köyler) de ayak uyduracaktır.

Muhammet Selman Ayas

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy ve Yol Çalışmaları başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy ve Yol Çalışmaları ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.