15.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy’de Bambaşka Ramazan

  • 28 Mayıs 2017
  • 0 YORUM
  • 637 KEZ OKUNDU
Tekkeköy’de Bambaşka Ramazan

Tekkeköy Belediyesi Sevgi Tekkesi tesisleri yanında kurulan Ramazan Sokağı Ramazan Ayı süresinde bir birinden farklı etkinlikler ve programlarla Tekkeköy’lülerle buluşuyor.

Bu yıl ilk defa Tekkeköy’de Ramazan Etkinliği düzenlendiğini ve Ramazan Sokağı kurulduğunu söyleyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “11 ayın sultanı Ramazan ayının en güzel şekilde idrak edilebilmesi ve tüm dini motifleriyle yaşanabilmesi için oluşturduğumuz Ramazan Sokağımızda kültür ve maneviyat ağırlıklı bir birinden farklı etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Bu yıl ilk defa düzenlediğimiz Tekkeköy Belediyesi 1. Ramazan Etkinlikleri ilçe tarihinde düzenlenen ilk ramazan etkinliği oluyor. İlçemizde bir ilki daha gerçekleştirmenin gururu ve sevinci içinde bu yıl bu etkinlimizden çok notlar çıkartarak seneye daha büyük ve daha farklı bir ramazan etkinlik alanı oluşturmayı düşünüyoruz. Ramazan ayı süresince her gün akşam namazı sonrası gerçekleştirilecek olan Ramazan Sokağı etkinliklerinde Kur´an-ı Kerim ziyafetleri, sema gösterileri, sohbet ve söyleşilerin yanı sıra şiir dinletileri, tasavvuf musikisi konserleri, çocuklara özel orta oyunu, tiyatro, Hacivat karagöz gösterisi, ödüllü yarışmalar, sihirbaz gösterileri ile konser ve stand-up gösterileri yer alacak. Yani Ramazan Sokağımızda ve etkinlik alanında yediden yetmişe kadın – erkek, genç – yaşlı herkese yönelik etkinlikler olacak. Yine Ramazan sokağımızda hediyelik eşya satışı, el sanatları ürünleri, şerbetçiler, tatlıcılar, çay ocakları, oyuncakçı, pamuk şekeri, waffle, Osmanlı macunu ve yöresel lezzetlerin olduğu stantlar bulunuyor.

Tekkeköy’den her gün canlı yayın

Ramazan ayı süresince her gün 19’dan iftar saatine kadar Tekkeköy’den ayrıca canlı yayında yapılacağını belirten Başkan Togar, “Tekkeköy’de her günü dolu dolu bir Ramazan yaşıyoruz. Bu yıl Ramazan ayı süresince Haberaks televizyonunda iftara doğru programı ilçemizden canlı yayınlanacak. Sevgi tekkesi önünde bulunan alanda yapılacak canlı yayın programının her gün bir başka konuğu olacak ve ramazan ayı ile ilgili maneviyat yüklü söyleşiler gerçekleştirilecek” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy’de Bambaşka Ramazan başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy’de Bambaşka Ramazan ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ