25.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy’de Beton Yol Dönemi

  • 30 Mayıs 2017
  • 0 YORUM
  • 749 KEZ OKUNDU
Tekkeköy’de Beton Yol Dönemi

Tekkeköy Belediyesi beton yol çalışmalarına başladı.

Beton yol çalışmaları ile ilçede uzun ömürlü ve düşük maliyetli yollar yapıldığına dikkat çeken Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Avrupa ülkelerinde yıllardır beton kaplamalı yollar yapılıp kullanılıyor. Ülkemizde de son yıllarda beton yollar yaygınlaşmaya başladı. Bizde ilçemizde iki yıldır beton yol çalışmalarına ağırlık verdik. Özellikle beton yollar diğer yollara kıyasla malzemesinin yanında düşük maliyeti, bakım avantajları, ulaşım konforu, verimliliği ile uzun ömürlülüğü gibi birçok avantaja sahip. Ayrıca mevsimsel değişkenliklere ve afetlere karşı da son derece dayanıklıdır. Bizde bu avantajları göz önünde bulundurarak yaklaşık iki yıldır ilçemizin dört bir yanında beton yollar yapmaya başladık. Mahallelerimizde yaptığımız beton yol uygulamalarının modern, konfor bakımından karayolu kalitesinde ve uzun ömürlü olması vatandaşlarımızın da takdirini topluyor” ifadelerini kullandı.

Düşük Maliyet ve Uzun Ömür

Beton yolların, asfalt ve diğer malzemelerle yapılan yollara oranla işçilik, bakım onarım masrafları ve harcanan zaman açısından kıyaslanamayacak derecede ucuz olduğunu ifade eden Başkan Togar, “Beton yollar konusunda ilçemizde büyük başarı elde ettik. Asfalt yol çalışmaları özellikle maliyet yönünden çok daha masraflı. Asfaltın ham maddesinin petrol ve petrol ürünlerine dayanması maliyeti yükseltiyor. Oysa beton yollar daha sağlıklı ve daha az maliyetin yanında uzun ömürlü.” dedi.

Konfor ve Kalıcı Hizmet

Şimdiye kadar yapılan asfalt ve stabilize yolların kısa ömürlü olması nedeniyle kaynakların sürekli olarak bu yönde kullanıldığına dikkat çeken Togar, “Göreve geldiğimizden bu yana üç yılı geride bıraktık. Kalıcı hizmetler için söz vermiştik ve bu anlamda da beton yol uygulamasının doğru bir karar olduğuna kanaat getirdik. Özellikle kırsal Mahallelerimizdeki yollarımızda asfaltın çok çabuk bozuluyor olması beton yolu daha cazip hale getiriyor. Onun için ilçemizde özellikle beton yol yapımında çok yol aldık. Zemin sıkılaştırılması, hasır çelik ve ardından beton yol uygulamasını yollarımızda kullanıyoruz. Artık daha kalıcı, ömrü daha uzun ve yıllarca arkaya bakmamak üzere yol uygulamasını yakalamış olduk” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy’de Beton Yol Dönemi başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy’de Beton Yol Dönemi ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ