25.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy’de Demokrasi Şehitleri İçin Dua Gecesi Yapılacak

  • 22 Temmuz 2016
  • 0 YORUM
  • 637 KEZ OKUNDU
Tekkeköy’de Demokrasi Şehitleri İçin Dua Gecesi Yapılacak

Türkiye’de yaşanan darbe girişimi sırasında darbeyi engellemek için sokaklara inen ve darbeci askerler tarafından şehit edilen demokrasi şehitleri için Tekkeköy’de program düzenlenecek. 23 Temmuz Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan program saat 20:30’da Tekkeköy Meydanında başlayacak.

15 Temmuz gecesinin demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçen gün olacağını vurgulayan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar “Bizlerde Samsun’da Türk Bayrağını eline alan on binlerce vatandaşımız ile birlikte Cumhuriyet Meydanında demokrasi nöbetimizi sürdürüyoruz.

15 Temmuz Cuma akşamı Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yapılanmış Fethullahçı Terör örgütü mensubu bir gurup asker tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi sonucu vatanına milletine bayrağına sahip çıkan herkes sokaklara, caddelere ve meydanlara döküldü. Meydanlara çıkan milyonlar Türkiye’de darbeye hayır demokrasiye evet dedi. Siyasi düşüncesi ne olurla olsun herkes omuz omuza hareket ederek hep birlikte darbecilere gereken cevabı verdi. Bizler de ilk günden itibaren halkımızla birlikte sokaklara meydanlara döküldük. Günlerdir Samsun Cumhuriyet Meydanında demokrasi nöbetindeyiz. Demokrasi nöbetimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı olmadan bitmeyecek ve hiç bir halkımız meydanları terk etmeyecek. Bizler geleceğimiz ve aydınlık yarınlar için ilçemiz halkıyla birlikte her akşam toplanarak Cumhuriyet Meydanı’nda demokrasi nöbetimizi tutmaya devam ediyoruz ve devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

23 Temmuz akşamı Tekkeköy’de demokrasi şehitleri için dua gecesi

15 Temmuz akşamı milletin meydanlara inerek darbe girişimini önlemesinin tüm dünyaya örnek olduğunu ifade eden Tekkeköy Belediye Başkanı “Böyle bir girişimin milletimiz tarafından önlemesi büyük bir demokrasi hareketidir. Halkımız duruşuyla darbelere karşı olduğunu bir kez daha göstermiştir. Tanklarının önüne çıkan, silahların ve bombaların gölgesinde korkmadan yılmadan darbeye hayır diyen halkımızın birçoğu darbeciler tarafından şehit edildi. Bu demokrasi şehitlerimiz bizler için, vatan için, demokrasi için, bayrak için canlarını hiçe sayarak hakka kavuştular. İşte bu demokrasi şehitlerimizi anmak için 23 Temmuz Cumartesi akşamı saat 20:30’da Tekkeköy Meydanında demokrasi şehitlerimiz için dua gecesi düzenleyeceğiz. Tüm hemşehrilerimi 23 Temmuz akşamı düzenleyeceğimiz dua gecemize ve ardından sabaha kadar sürecek demokrasi nöbeti tutmak için Tekkeköy meydanına davet ediyorum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy’de Demokrasi Şehitleri İçin Dua Gecesi Yapılacak başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy’de Demokrasi Şehitleri İçin Dua Gecesi Yapılacak ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ