22.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy’de Geri Dönüşüm Zamanı

  • 27 Haziran 2016
  • 1 YORUM
  • 740 KEZ OKUNDU
Tekkeköy’de Geri Dönüşüm Zamanı

Okulların kapanması ve merkezi sistem sınavlarının tamamlanmasının ardından Tekkeköy İlçe Kütüphanesi tarafından tekrar kullanılabilecek olan kitapların kütüphanede toplanarak ihtiyaç duyan öğrencilere verilmesi için geri dönüşüm kampanyası başlatıldı.

Öğrenciler veya veliler daha sonradan kullanılabilecek olan kullanmadıkları kitapları Tekkeköy Kütüphanesine teslim ederek ekonomik gücü düşük öğrencilerin kitaplara ücretsiz ulaşabilmelerini sağlayacak.

Her yıl olduğu gibi bu yılda tekrar kullanılabilecek kitapları topladıklarını belirten Tekkeköy Kütüphane Müdürü Cengiz Korkmaz “Öğrencilerimizden ve velilerimizden kullanmadıkları ve başka öğrencilerin kullanabilecekleri kitapları Tekkeköy Kütüphanesine teslim istiyoruz. Biz bu kitapları, bizden kitap isteyen ekonomik gücü bu kitapları almaya yetmeyen öğrencilere ücretsiz olarak veriyoruz. Özellikle üniversite sınavı ve lise sınavlarında hazırlıkta bu durumla sıkça karşı karşıya geliyoruz. Ekonomik durumlarının kötü olması onların ders çalışmalarına, kendilerini geliştirmelerine engel olmamalı. Tekkeköy Kütüphanesi olarak bu konuda elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Korkmaz “1 Kitap 1 Hayat projesi kapsamında Tekkeköy’deki ve Tekkeköy’ün köylerindeki okulların büyük bir çoğunluğunu bizzat dolaştım. Gittiğim okullarda kütüphanenin faaliyetlerini anlatarak onlara kütüphaneden nasıl faydalanacaklarını anlattım. Tekkeköy’de şuanda kütüphane konusunda önemli bir farkındalık oluşturmuş olduk. Yapacağımız yeni faaliyetlerle de öğrencilerimizin kütüphaneden en iyi şekilde faydalanmalarını sağlamaya devam edeceğiz.” dedi.

Tekkeköy Gündem

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Kazim dedi ki:

    1 kitap bir hayat projesini kim hazırlamış müdür cengiz mi hiç zannetmiyorum arastirmali

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy’de Geri Dönüşüm Zamanı başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy’de Geri Dönüşüm Zamanı ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ