22.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy’de Hamam Çalışmaları Başlıyor

 • 14 Ağustos 2017
 • 2 YORUM
 • 958 KEZ OKUNDU
Tekkeköy’de Hamam Çalışmaları Başlıyor

Tekkeköy Belediyesi tarafından arsa, etüt ve proje hazırlıklarını tamamlanan Osmanlı Hamamı Projesini hayata geçmek için çalışmalar hızlandırdı.

Tekkeköy turizmine katkı sağlaması ve hamam kültürünün canlandırılması noktasında yeni bir proje için harekete geçildi. Tekkeköy’ün tam merkezinde bulunan 19 Mayıs Mahallesinde yapılması planlanan Osmanlı Hamamı inşaatı 2018 yılı içerisinde inşaatı başlayacak.

Tekkeköy’e Yeni Turizm Noktası

Kültürümüzde önemli bir yeri olan Osmanlı Hamam kültürünün tekrar canlandırılmış olacağını belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar proje detayları ile ilgili olarak, “Türklerin yaşamında hamamlar sadece bir yıkanma yeri değil, daha ötesi sağlık, sosyal ve kültürel etkinliklerin yaşandığı merkezlerdir. Hamam kültürü eski medeniyetlerde başlayıp zamanımıza kadar tarihin her çağında her medeniyetin süre gelen kültürel bir parçası olmuştur. Tüm dünyada Hamam dendiği zaman ilk olarak Osmanlı ve Türkler akla gelir. Çünkü Hamamın asıl sosyal, kültürel gelenekleri ve uygulamaları Türklerle birlikte gelmiş ve günümüze kadar taşımıştır. Bundan dolayıdır ki, hamam denince Türkler, Türkler denince hamam akla gelmektedir. Bizde sağlık, kültür, sosyal birçok özelliği bünyesinde barındıran bir hamamı ilçemize kazandırabilmek için bir çalışma başlattık. Osmanlı Hamamı projemiz ilçemizin tam orta noktası sayılan 19 Mayıs mahallemiz sınırları içerisinde yer alan 5346 metre karelik bir adada yapılacak. Etrafında 4546 metre kare yeşil alanı bulunan Hamamımızın yanına birde 300 metre karelik açık yüzme havuzu inşa edeceğiz. Hamam projemizin inşaat alanı 1100 metre kare olacak ve karşısında 2000 metre kare açık otoparkı yer alacak. İlçemizin en merkezi konumlu Mahallemizde hayata geçireceğimiz Osmanlı Hamamı projesi ile bölgemizdeki önemli kültürel, sosyal ve sağlık yönünden bir eksikliği daha gidermiş oluyoruz. Osmanlı Hamam projemiz tamamlandığında ilçe halkımıza hizmet vermesinin yanında kent ve bölge turizmine de ciddi katkı sağlayacak. Projenin konuşlandırılacağı alanın zeminiyle ilgili son çalışmalar tamamlandı. Önümüzdeki günlerde ihale aşaması tamamlanarak temel çalışması gerçekleşecek ve en kısa zamanda inşaatı tamamlanarak halkımıza hizmet vermeye başlayacak” ifadelerini kullandı.

Tekkeköy Osmanlı Hamamı

Herkese Hitap Edecek

Tekkeköy Osmanlı Hamamı içerisinde kadın ve erkekler için ayrı bölümler olacak. Ayrıca proje içerisinde havuz, sauna, tuz odası, buhar odası, masaj odası ve şok havuzu başta olmak üzere birçok donatı bulunacak.

Turizmin canlandırılması konusunda büyük bir hamle olacak projenin tamamlanmasının ardından yerli ve yabancı bir çok turist ziyaret etmesi, Karadeniz Bölgesini ve Samsun’umuzu gezmek isteyenlerin, Osmanlı Hamamına uğraması planlanıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Fikret aydın dedi ki:

  Tekkeköy için çok güzel bir proje inşallah başkanımız ilçemizi hak ettiği değeri veriyor tüm dayatmalara rağmen

  1. Avni şensoy dedi ki:

   Yapılacak iş güzel lakin başkan önce sen güzelim ilçeyi kömür tozundan kömür solumaktan kurtar banyoyu biz evdede yaparız tekke köyün pis tozlu kirli havasını hamamla mı temizleyemezsiniz en sonraki işleri öncelik vermeyin önemli olanları yapalım önce

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy’de Hamam Çalışmaları Başlıyor başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy’de Hamam Çalışmaları Başlıyor ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ