22.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy’de Kudüs Programı

  • 14 Aralık 2017
  • 0 YORUM
  • 249 KEZ OKUNDU
Tekkeköy’de Kudüs Programı

Tekkeköy Necati Akçağlılar Anadolu Lisesinde Kudüs konulu konferans düzenlendi.

Necati Akçağlılar Anadolu Lisesi tarafından eğitimci yazar Ömer Naci Yılmaz’ın sunumuyla düzenlenen konferansa Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Tekkeköy Belediye Başkan Yardımcıları Aydın Karmil ve Özkan Karakaya, Okul Müdürü Metin Güner, öğretmenler ile öğrenciler katıldı.

Necati Akçağlılar Anadolu Lisesi tarafından eğitimci yazar Ömer Naci Yılmaz’ın sunumuyla gerçekleştirilen Kudüs konulu konferans sonrası açıklama yapan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “ABD Başkanı Donald Trump’ın ‘İsrail’in Başkenti Kudüs’tür’ açıklamasından sonra dünyanın gözü kulağı Kudüs’e çevrildi. Trump’ın dünya siyaset tarihine kara bir leke olarak geçen talihsiz açıklamasının ardından yaşanan gerginliğe rağmen bu kabul edilemez söylem de geri adım atılıp, iptal edilmedi. ABD Başkanı Donald Trump’ın açıklamaları bölgedeki tansiyonu yükselterek, şiddete dönüştü. Bu yaklaşımları nefretle kınıyoruz. Kudüs’ün İsrail’in Başkent olarak ilan edilmesi asla kabul edilemez. Bizim için yok hükmünde ve geçersiz olan bu açıklamalar uluslararası anlaşmalar ve Birleşmiş Milletler kararlarına da tamamen terstir. Müslüman, Hristiyan ve Yahudilerin birlikte yaşadıkları Kudüs eski durumuna döndürülmeli ve barış, huzur tekrar sağlanmalıdır. Bölgedeki tansiyonun azalması, insanların yine barış içinde yaşaması için tüm Müslümanlar hepimiz elinden geleni yapmalıyız. ABD ile İsrail’in ortak aldıkları ve vicdanı olan tek bir insanın kabul etmeyeceği bu karar, Ortadoğu’ya ancak kan ve gözyaşı getirir, başka bir şey kazandırmaz. Zira Müslümanların ilk kıblesi olan Kudüs sadece Filistinlilerin değil, dünyadaki tüm Müslümanların ortak davasıdır. Kudüs insanlığın vicdanı ve kırmızı çizgisidir. Bizler sonuna kadar bu davanın takipçisi olarak elimizden geleni yapacağız.” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy’de Kudüs Programı başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy’de Kudüs Programı ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ