23.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy’de Kutlu Doğum Programına Yoğun İlgi

  • 11 Nisan 2016
  • 0 YORUM
  • 388 KEZ OKUNDU
Tekkeköy’de Kutlu Doğum Programına Yoğun İlgi

Tekkeköy Müftülüğü ve Tekkeköy Belediyesi tarafından Tekkeköy Düğün salonunda gerçekleştirilen yoğun katılımla gerçekleştirildi. Yoğun katılımdan dolayı vatandaşların bir kısmı programın bazı bölümlerini ayakta takip etmek zorunda kaldı.

Tekkeköy Müftüsü Hüseyin İmamoğlu, Tekkeköy Kaymakamı İbrahim Küçük ve Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar tarafından selamlama konuşmaları ile başlayan program Tekkeköy İmam-Hatiplerinden İdris Odabaş’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

Diyanet İşleri tarafından hazırlanmış olan Kutlu doğum videosunun izlenmesinin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açılan 4-6 yaş arası çocukların katıldığı kurslarda yetişen çocuklar toplu olarak Fatiha Suresi’ni okudu ve ardından her biri birer tane namaz suresi okudu. Programa katılanlar tarafından oldukça beğenilen çocuklar Tekkeköy Belediyesi tarafından ödüllendirilerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Geç vakite kadar uzayan programda vatandaşların bazıları ayrılmak zorunda kalsa da Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yunus Macit tarafından Hz.Peygamber, Tevhit ve Vahdet konularında bilgiler aktardı. İnsanların birbirlerini sevmelerinin önemindeden bahseden Prof. Dr. Yunus Macit insanların birlik olmalarının öneminden bahsetti.

Program içerisinde zaman zaman sorular sorularak bilenlere hediye verildi. Programa ayrıca Samsun Müftülüğü adına Samsun Müftü Yardımcısı Osman Ayas, Tekkeköy Kurum Amirleri ve Tekkeköy Belediye Başkan Yardımcıları’da katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy’de Kutlu Doğum Programına Yoğun İlgi başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy’de Kutlu Doğum Programına Yoğun İlgi ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ