18.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy’de Kütüphane Kavramı Oturdu

  • 04 Nisan 2016
  • 0 YORUM
  • 367 KEZ OKUNDU
Tekkeköy’de Kütüphane Kavramı Oturdu

Tekkeköy’de kısa bir süre önce gerçekleştirilen kütüphaneler haftası etkinliğine 600’den fazla katılım sağlandı. Tekkeköy İlçe Kütüphanesi önderliğinde gerçekleştirilen ekinliğe Tekkeköy’de eğitim görmekte olan öğrenciler ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Tekkeköy’de kütüphane kavramının oluştuğunu belirten Tekkeköy İlçe Kütüphanesi Müdürü Cengiz Korkmaz “2 yıldır Tekkeköy’de Kütüphane Haftasında çok önemli etkinlikler düzenliyoruz. Bu etkinliklere yoğun katılım sağlanıyor, yaptığımız çalışmalar neticesinde Tekkeköy’de kitap ve kütüphane kültürünün oluşturulmasında yol katettik. Özellikle köy ve mahalle okullarına giderek oralara götürdüğümüz kitaplar ve hediyelerle Tekkeköy’ün hem merkezinde hemde kırsal bölgelerinde kütüphane kültürünü yaydık. Şuanda Tekkeköy’de eğitim görmekte olan öğrencilerin neredeyse tamamını Tekkeköy kütüphanesinden haberdar durumdayız.” ifadelerini kullandı.

Kütüphane kültürünü geliştirmek için birçok kişinin kendilerine destek verdiğini belirten Korkmaz “Kitap ve kütüphane kültürünün geliştirilmesi için yaptığımız çalışmalarda maddi manevi birçok destek verenler öğretmenlerimiz ve arkadaşlarımız var. Başta Müdür Yardımcısı Hakan Kaya olmak üzere Tekkeköy ilköğretim okulu öğretmen ve idarecilerinin etkinliklerimize çok büyük destekleri mevcut. Kendilerine ve destek veren herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi

Tekkeköy Kütüphanesinin çalışmalarının artarak devam edeceğini belirten Korkmaz “Tekkeköy’ün merkezindeki ve köylerindeki tüm öğrencilerin kütüphanemizdeki kitaplara ulaşabilmesini istiyoruz. Bu konuda Tekkeköy’ün tüm okullarını belirli aralıklarla gezmeye devam ederek kütüphanemizdeki kitapları ayaklarına götürmeye devam edeceğiz. Öğrencilerimizin kütüphanemizden en iyi ve en fazla şekilde faydalanmaları için elimizden gelen herşeyi yapmaya çalışıyoruz.” dedi.

Tekkeköy Gündem

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy’de Kütüphane Kavramı Oturdu başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy’de Kütüphane Kavramı Oturdu ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ