24.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy’de Mezarlık Yeri Sorunu Çözüldü

  • 01 Kasım 2017
  • 0 YORUM
  • 218 KEZ OKUNDU
Tekkeköy’de Mezarlık Yeri Sorunu Çözüldü

Tekkeköy’de , ilçe halkının en büyük sorunlarından birisi haline dönüşen mezarlık problemi çözüme kavuşturuldu.

İlçe merkezinde bulunan Tekkeköy merkez mezarlığının dolması ile ilçe halkının vefat eden yakınlarını defnedecek yer bulmakta yaşadıkları sorunlar artık ortadan kalkıyor.

Tekkeköy merkez mezarlığında defin yapılacak yerin kalmaması nedeniyle yaşanan sorunu kısa sürede çözerek ortadan kaldırdıklarını söyleyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Şeyh Yusuf Zeynüddin camii yanında bulunan Tekkeköy merkez mezarlığımız yıllarca vatandaşlarımızın ebediyete uğurladıkları yakınlarını defnettiği bir kabristanlık durumunda idi. Senelerce defin yapılan ilçemiz merkezinde bulunan bu mezarlığımız içerisinde artık defin yapılacak yer kalmamıştı. Bizde 2014 yerel seçimlerinde seçilmemiz halinde mezarlık yeri sorununu en kısa zamanda çözeceğimiz sözünü vermiştik. Söz verdiğimiz gibi ilçemizin en büyük problemlerinden biri olarak görülen mezarlık meselesini inşallah 2018 yılı başlarında bitirmiş olacağız. 10 bin metre karelik alanda başlatmış olduğumuz titiz çalışmalar neticesinde şadırvanı, abdesthaneleri, peyzajı, ağaçlandırması, otoparkı ve çevre düzenlemesi ile mezarlık sorununu ortadan kaldırıyoruz. Vatandaşlarımız ve bizler artık acı günümüzde defin için yer aramak zorunda kalmayacağız. Allah hepimize uzun ömür versin ama yaşam kadar ölümde hayatın bir gerçeğidir. ‘Ali imran suresinde Her canlı ölümü tadacaktır’ ayeti yer almaktadır. Bu itikat çerçevesinde biz Müslümanlar için ayrı bir önem içeren mezarlıklarımıza farklı bir pencereden bakmalıyız. Ayrıca ilçemiz sınırları içerisinde bulunan ibadethaneler ve camilerimizin yanında mezarlıklarımızın, kabristanlıklarımızın, bakım, onarım, temizlik gibi daha birçok işlemini göreve geldiğimiz ilk günden itibaren belirli aralıklarla düzenli olarak yapmaktayız.” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy’de Mezarlık Yeri Sorunu Çözüldü başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy’de Mezarlık Yeri Sorunu Çözüldü ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ