22.03.2019 - Tekkeköy Gündem

“Tekkeköy’de Neler Oluyor Diye Sormak Zorundayız”

  • 24 Haziran 2017
  • 0 YORUM
  • 606 KEZ OKUNDU
“Tekkeköy’de Neler Oluyor Diye Sormak Zorundayız”

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Tekkeköy ilçesi Ovabaşı Mahallesi’ndeki derede gerçekleşen balık ölümleri ile ilgili konuştu.

Tekkeköy İlçe Belediye Meclisi’nin CHP’li üyesi Tansu Çıkış’ın konuyu gündeme taşıdığını dile getiren Akcagöz, ” Tekkeköy’de neler oluyor diye sormak zorundayız. Tekkeköy’ün bir mahallesinde dere akıyor ama o dere ölüm saçıyor ise bu dere, tüm canlılar için tehlike arz ediyor demektir. Balıkların kendisine yaşam alanı bulamadığı yerde, bunun ucu mutlaka insanlara da dokunur. Aldığımız bilgilere göre, dereden su örneği alınmış ve inceleme faslına geçilmiş. Yine aldığımız bilgilere göre, yarın tatil ve arife, bayram derken, görünen o ki bu iş bayram sonrasına kalacak. Mesele insan hayatı ise bu işin arifesi, bayramı olmaz, olmamalı. Bu konu derhal araştırılmalıdır. Canlı hayatını olumsuz etkileyecek bir durum var ise, ki vaziyet onu gösteriyor; bunun tatili filan olmaz. Bu dereyi zehirleyen nedir, derhal ortaya çıkarılmalıdır. Kaldı ki, bu dere mera yakınında ve civarda hayvan ahırı bulunan bir çok köylünün, bu zehirli suyun zararına maruz kalma ihtimali var. Büyükbaş hayvanlar da bu sudan yararlanıyor. O halde, arifesi bayramı yok, gecikmeksizin gerekli tetkiklerin yapılması ve derenin suyunun balık ölümlerini beraberinde getirecek derecede nasıl zehirlendiğinin, adli soruşturma açılmak suretiyle tespit edilmesi gerekir. Çevre İl Müdürlüğü de görevini yapmalı, balık ölümlerinin sebebini derhal kamuoyuyla paylaşmalıdır.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin, hiç bir menfaat peşinde koşmadan kamu yararı için çalıştığını dile getiren Tufan Akcagöz, ” Kamu yararına siyaset örneğini, Tekkeköy bölgemizde Belediye Meclis üyemiz Tansu Çıkış, layıkıyla yerine getiriyor. Tespitlerini, bölge kamuoyuyla paylaşıyor. Kendisini kutluyorum. Dereler, sular, bunların hepsi canlılar için. Çevreyi kirlettik mi, insanın da yaşam alanı büyük bir risk altına girecektir. Şimdi beklentimiz, Tansu Çıkış’ın Samsun gündemine taşıdığı kirli dere meselesinin, devlet organları tarafından ele alınmasıdır. Çevre kirliliği, görmezden gelinecek bir durum değildir. Çevre, para pulla ölçülecek bir değer değildir. Ne kadar paranız olursa olsun, servetiniz ne boyutta olursa olsun, şayet yaşam alanınız size sağlıklı bir ortam vaat etmiyorsa, zaten ölüsünüz demektir. Herkes takdir edecektir ki, ölü insanların da paraya ihtiyacı olmaz. O halde, Tekkeköy Ovabaşı Mahallesi S.O.S. veriyor. Bu sese kulak verecek duyarlı bir yetkili arıyoruz. Sessiz kalan her kimse, bu tahribata ortaktır. ” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
“Tekkeköy’de Neler Oluyor Diye Sormak Zorundayız” başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

“Tekkeköy’de Neler Oluyor Diye Sormak Zorundayız” ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ