22.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy’de Sessiz Engelliler Haftası Mesajı

  • 13 Mayıs 2016
  • 0 YORUM
  • 729 KEZ OKUNDU
Tekkeköy’de Sessiz Engelliler Haftası Mesajı

Aşağıçinik ortaokulu öğrencileri ile bir araya gelen Tekkeköy Belediye Başkanı öğrencilerle birlikte işaret diliyle engelliler haftasını kutladı.

Aşağıçinik ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan sessiz mesaja katılarak öğrencilerle birlikte işaret dili vasıtasıyla engelliler haftasını kutlayan Başkanı Hasan Togar “Çevremizde arkadaşlarımızda, sevdiklerimizde veya ailemizde doğuştan veya çeşitli nedenlerden dolayı engelli olan bireyleri görmekteyiz. Onlar bizim içimizde farklılıkları barındıran en önemli varlıklarımızdır. Onların yaşamını kolaylaştırmak ve önlerindeki engelleri kaldırmak bizlerin en büyük görevidir. Çevresini, yaşadıkları yeri, ortak kullanım alanlarını engellilerin kullanılabileceği şekilde düzenlemek bizlerin asli görevleri arasında yer almaktadır. Yaptığımız her işte, her projede engellilerimizi düşünerek hareket etmeye gayret ediyoruz. Artık tüm ortak yaşam alanlarını, parkları, kaldırımları, binaları engellilerin kullanabileceği şekilde yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

2017 Engelli Olimpiyatlarına kadar büyük bir çalışma yapılacağını belirten Tekkeköy Belediye Başkanı “Samsun’da 2017 yılı içerisinde düzenlenecek işitme engelliler olimpiyatının bir kısmı da ilçemizdeki büyük spor tesislerinde yapılacak. Bizde olimpiyatlara kadar ilçemizi engellilere engel olmayacak şekilde düzenlemek adına bir dizi çalışma başlattık. Kaldırımlarımıza engelliler için şeritler yerleştirdik. Engelli rampaları koyduk. Tüm yapılan yollar, kaldırımlar, parklar ve tüm ortak yaşam alanları engelsiz şekilde yapılıyor. İlçemiz her yönüyle engelsiz oluyor ve dünya iştme engelliler olimpiyatına da hazır hale geliyor.” dedi.

Başkan Togar “Bugün Aşağıçinik orta okulundaki 120 öğrencimizin işaret dilini kullanarak ifade ettikleri engelliler haftası mesajına katılarak birlikte mesaj verdik. Öğrencilerimize öğretmenleri tarafından işaret dili öğretilmiş. Buradaki öğrenciler işaret dili yardımı ile dünyanın dört bir yanındaki işitme engelliler ile iletişim kurabilecek. Böyle güzel bir etkinlik yapmaları ve işaret dilini öğrenmelerinden dolayı öğrencilerimizi kutluyorum. İşaret dilini öğreten öğretmenimize de teşekkür ederiz. Tüm engelli kardeşlerimizin engelliler haftası kutlu osun” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy’de Sessiz Engelliler Haftası Mesajı başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy’de Sessiz Engelliler Haftası Mesajı ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ