Tekkeköy Gündem

Tekkeköy Sünnet Şölenine Hazırlanıyor

Tekkeköy’de 113 çocuk için gerçekleştirilecek olan Sünnet Şöleni hazırlıkları devam ediyor.

Tekkeköy Belediyesinin 113 çocuğun erkekliğe ilk adım attığı mutlu anlarını unutulmaz yapmak, ailelerin ve çocukların mutluluğunu paylaşmak adına 16 Eylül Cumartesi günü saat 14.00’da Tekkeköy Meskenler Pazaryerinde gerçekleştireceği sünnet şöleninde bir birinden farklı etkinlikler düzenlenecek.

Tekkeköy Belediye önderliğinde geleneksel olarak her yıl yapılması planlanan etkinlik ile çocukların hastanede hijyenik ortamda uzman doktorlar ve sağlık ekipleri tarafından sünnet işlemini gerçekleştirmesi sağlanacak.

Çocuklar Gönüllerince Eğlenecek

Gerçekleştirilecek program üstü açık otobüslerle sünnet olan çocukların ilçe turu yapmasıyla başlayacak. Ardından alanda Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualar yapılacak. Daha sonra palyaço ve animasyon gösterileri, çocuk şarkıları, ilizyon gösterileri, Hacivat – karagöz, ödüllü yarışmalar, ateş yutan adam, tahta adam gibi birçok gösterinin yanında oyun parkurları yer alacak. Alana gelen tüm çocuklarımız gönüllerinde eğlenecek. Gelen vatandaşlara Tekkeköy Belediyesi tarafından yemek ikramı gerçekleştirilecek.

16 Eylül Cumartesi günü saat 14.00’da Tekkeköy Meskenler Pazaryerinde gerçekleştirilecek. Çocukların erkekliğe ilk adımı olarak kutlanacağı şölen tüm vatandaşların katılımına açık olacak.