19.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy’deki Dev Tesis Açıldı

  • 09 Nisan 2016
  • 0 YORUM
  • 397 KEZ OKUNDU
Tekkeköy’deki Dev Tesis Açıldı

Borsan Grup tarafından 110 milyon liralık yatırımla tamamlanan Türkiye’nin en büyük ikinci alüminyum kablo fabrikası olarak hizmet vermeye başlayacak olan tesis açıldı.

Birçok önemli ismi bir araya getiren açılışı Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve farklı partilerden eski ve yeni birçok siyasetçi, iş adamları, spor ve sanat dünyasından önemli isimler katıldı. Açılış töreninde tesisi gezerek yapılan yatırımı inceleyen ziyaretçiler daha sonra Borsan Grup çalışanları ile birlikte yemek tedi.

Tekkeköy sanayi bölgesinde kısa bir süre içerisinde yapımı tamamlanan tesis yaklaşık 21 bin metrekare alan üzerine kuruldu. Tekkeköy’de gerçekleştirilen dev yatırım Samsun’daki ve Tekkeköy’deki istihdamın artmasında önemli bir rol oynayacak.

İki bakan ve bir çok önemli davetlinin yer aldığı açılış etkinliğinde Tekkeköy Kaymakamı İbrahim Küçük ve Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’da hazır bulundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy’deki Dev Tesis Açıldı başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy’deki Dev Tesis Açıldı ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ