19.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy’den Çanakkale’ye Genç Bakış

  • 15 Mart 2017
  • 0 YORUM
  • 625 KEZ OKUNDU
Tekkeköy’den Çanakkale’ye Genç Bakış

Tekkeköy Belediyesi Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma haftası etkinlikleri kapsamında Tekkeköy Belediyesi Şehit Ömer Halis Demir salonunda öğrencilerinde içerisinde yer aldığı Çanakkale belgeselinin tanıtımı ile şehitleri anma programı düzenledi.

Tekkeköy Kaymakamlığı, Tekkeköy Belediyesi ve Tekkeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği içerisinde Çanakkale Zaferinin 102. yılı anısına ilçedeki 7 farklı okuldan 88 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen “Çanakkale’ye Genç Bakış” adlı belgeselin tanıtımı ve şehitleri anma programı Tekkeköy Kaymakamı Günay Öztürk, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yalçınkaya, Karakol Komutanı Başçavuş Ali Ay, ilçe protokolü, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katılımıyla Tekkeköy Belediyesi Şehit Ömer Halis Demir salonunda gerçekleştirildi.

102 yıl önce yazılan destanının hangi şartlarda nasıl bir iman gücüyle yazıldığının herkes tarafından tam manasıyla bilinmesi gerektiğini belirten Tekkeköy Kaymakamı Günay Öztürk, “Vatanımız uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz. Bu cennet vatanımız özellikle Çanakkale’de verilen üstün başarı ile Ülkemiz bugünkü konumuna gelmiştir. Düşman orduları Çanakkale boğazını geçip İstanbul’a ulaşsalar idi bugün bir ülkemiz olmayacaktı. Çanakkale Zaferinin 102. Yılı anısına öğrencilerimizin katılımıyla kendi düşüncelerini görüşlerini kattığı ‘Çanakkale’ye genç bakış’ adlı belgeselimiz çok anlamlı ve güzel bir çalışma olmuş. Emeği geçen belediyemize, müdürlerimize, öğretmenlerimize ve özellikle bu belgeselde yer alan tüm öğrencilerimizi kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Çanakkale Zaferinin 102. yılı anısına ilçedeki 7 farklı okuldan 88 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen ‘Çanakkale’ye Genç Bakış’ adlı belgesel ilçe protokolü ve katılımcılar tarafından izlendi. Duygulu anların yaşandığı ve herkesin ilgiyle izlediği belgesel büyük beğeni topladı. Tekkeköy Belediyesi tarafından hazırlanan ‘Çanakkale’ye Genç Bakış’ adlı belgesel 18 Mart akşamı Samsun’daki yerel televizyonlarda da yayınlanacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy’den Çanakkale’ye Genç Bakış başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy’den Çanakkale’ye Genç Bakış ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ