26.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy’e Estetik Dokunuş

  • 07 Mayıs 2017
  • 0 YORUM
  • 912 KEZ OKUNDU
Tekkeköy’e Estetik Dokunuş

Tekkeköy’de hızla ilerleyen yapılaşmaya karşı ilçeyi yeşille bütünleştirmek için dört bir yana oksijen deposu ağaçlar ve fidanlar dikilmeye devam ediliyor.

Tekkeköy Belediyesi hızla büyüyen ve gelişen aynı zamanda da yapılaşma ile her geçen gün çok katlı binalarla kaplanan ilçeyi modern görünümün yanında yeşilin büyüleyici güzelliği ile bezemek için uygun olan tüm kaldırım ve orta refüjlere ağaçlar dikiyor.

Tekkeköy Yeşile Bürünüyor

Yeşil bir Tekkeköy için ilçe merkezindeki sokaklar, caddeler ve mahalle aralarındaki kaldırımlara, orta refüjlere ağaçlar ve fidanlar dikerek ilçenin nefes almasının yanında modern görünümü yeşille bütünleştirmeyi hedeflediklerini ifade eden Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Daha yeşil daha güzel ve daha estetik nefes alan bir Tekkeköy için her yıl ilçemizin çeşitli yerlerine binlerce fidan dikiyoruz. İlçemizi yemyeşil ağaçlarla, fidanlarla çeşitli süs bitkileri ile süslemek modern görünümün yanında yeşilin dinlendirici büyüleyici güzelliğini ilçemizde hissettirmek için büyük çaba sarf ediyoruz. İlçemiz sınırlarında belirlenen noktalara binlerce fidan diktik. Bunun yanında özellikle ilçe merkezinde yeşil alanları arttırmak, ağaç sayısını çoğaltmak için özel bir çalışma yürütüyoruz. Tüm kaldırımlarımıza ve orta refüjlere durumuna ve uygunluğuna göre ağaçlar dikiyoruz. Bilindiği gibi ağaçlar hoş görünümünün yanında birer oksijen deposudur. Uygunluğuna göre artık ilçemizdeki tüm cadde, sokak ve mahalle aralarındaki kaldırımlarımıza, refüjlerimize ağaçlar dikerek ilçe merkezimizi yeşilin eşsiz büyüleyici güzelliği ile bütünleştiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy’e Estetik Dokunuş başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy’e Estetik Dokunuş ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ