27.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy’e Örnek Spor Kompleksi

  • 26 Ekim 2016
  • 0 YORUM
  • 630 KEZ OKUNDU
Tekkeköy’e Örnek Spor Kompleksi

Tekkeköy Belediyesi, Kutlukent mevkine Karadeniz bölgesinin ilk iki katlı çok amaçlı Spor Kompleksini kazandırmak için temel kazı çalışmalarına başladı.

Bölgede örnek gösterilecek iki katlı spor kompleksinin Kutlukent mevkine kazandırılması için temel kazı çalışmalarına başladıklarını ifade eden Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar “Kutlukent bölgemizdeki gençlerimizin spor yapacakları bir metre kare dahi spor alanları yoktu. Gençlerimize spor yapacakları alanlar oluşturmak için harekete geçtik. Uzun süren etüt çalışmaları ve araştırmalarımızın ardından Kutlukent bölgemizdeki mahallelerimizin tam orta noktasına tam donanımlı bir spor alanı kazandırmak için projeler hazırladık ve imarda yerini belirledik. Spor kompleksimizin projelerinin ardından ihalesini de tamamladık. Temel kazı çalışmalarını büyük hızla sürdürdüğümüz yaklaşık 2 bin 500 lira ihale bedeli olan spor kompleksimiz diğer spor tesislerinden farklı ve örnek bir proje olarak hayata geçecek.” dedi.

Karadeniz’in İlk İki Katlı, Çok Amaçlı Spor Kompleksi

Spor tesisinin diğer spor alanlarına ve spor tesislerine göre farklı yapı ve farklı fonksiyonlar içerdiğini söyleyen Başkan Togar “Temel kazı çalışmalarına başladığımız tesisimiz çok özel ve örnek bir proje olarak hayata geçiyor. Çok amaçlı spor kompleksimiz yapı olarak iki katlı olarak inşa edilecek. Bulunduğu konum itibarıyla masmavi muhteşem Karadeniz manzarasını gören tesisimizde halı saha, voleybol sahası, fitnes salonu, gençlik merkezi ile önünde seyir terası ve kafeteryası bulunacak. Tesisimizde sporun dışında birçok farklı aktivitede yapılacak. Alt katındaki kafe ve gençlik merkezi bölge gençlerinin her türlü sosyal ve kültürel etkinliklerine de ev sahipliği yapacak. Yine spor kompleksimizin önünde bulunan seyir terasında vatandaşlarımız Karadeniz’in eşsiz büyüleyici güzelliği karşısında çaylarını yudumlayıp sohbet ederek hoş vakit geçirebilecekler. Bir metre kare dahi spor yapacak alanları bulunmayan Kutlukent bölgesindeki gençlerimizin artık her türlü sportif aktivitelerini yapabilecekleri boş vakitlerini değerlendirebilecekleri örnek bir spor kompleksleri olacak. Bölgenin deniz manzaralı, iki katlı ilk ve tek çok amaçlı spor kompleksi en kısa zamanda tüm donanımları ile tamamlanarak hizmet vermeye başlayacak.” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy’e Örnek Spor Kompleksi başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy’e Örnek Spor Kompleksi ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ