21.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy’e Oto Sanayi Müjdesi

  • 01 Mayıs 2016
  • 0 YORUM
  • 451 KEZ OKUNDU
Tekkeköy’e Oto Sanayi Müjdesi

Tekkeköy’de araba tamircilerinin bir çatı altında toplanacağı küçük sanayi sitesi kurulumu için çalışmalar başladı.

Tekkeköy Çay mahallesinde binaların altlarında, ana yola cephe olarak çalışan ve trafiğe engel olmasının yanında kendileri ve çevresindekiler için tehlikede yaratan oto sanayicileri bir çatı altında toplayacaklarını ifade eden Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar “Oto sanayicilerimizin rahat bir ortamda çalışabilecekler küçük oto sanayi sitesi kurmak için gerekli işlemleri başlattık. Amacımız, Sanayi esnafımıza çok daha iyi yerlerde, daha verimli, daha nezih bir çalışma ortamı sağlamaktır. Aynı zamanda yol üzerindeki trafik sıkışıklığı giderilecek ve her hangi bir kazanın oluşması engellenmiş olacak. Bunun yanında şehrin merkezinde kalmış oto sanayi güzel bir siteye taşıyarak görüntü kirliliği de ortadan kalkmış olacak. Görüntü kirliliğinin giderilmesinin yanında ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın oto tamir, bakım, yedek parça gibi tüm oto işlemlerinin aynı tesiste yapılabilmesi hem sanayici hem de ondan hizmet alacak kişilerin yönünden birçok avantaj sağlayacak.” dedi.

Mevcut oto tamirhanelerinin şehrin ortasında kalması, gelişen ve değişen şehir ortamında hem yetersiz, hem de çeşitli sıkıntılara sebep olduğunu ifade eden Tekkeköy Belediye Başkanı “Mevcut tamirhaneler yerleşim yerinde evlerin hemen altında faaliyet göstermesi bölgedeki binalarda yaşayan vatandaşları da rahatsız etmeye başlamıştı. Yerleşim yeri ile sanayinin iç içe olması kabul edilemeyecek bir duruma dönüştü. Tamir için gelen araçlar yer sıkıntısı nedeni ile yolu aksatmanın yanı sıra yaya trafiğini engelliyor ve kaldırımları işgal ediyor. İlçenin trafik yönünden en işlek caddesinde hareketliliğin artması, yeni binaların ve işyerinin yapılması sebebiyle tamirhaneler artık ihtiyaca cevap veremez hale gelmiştir. Daha sağlıklı çalışma ortamına ve daha verimli bir yer için Sanayi Sitesi projesine ihtiyaç olduğu ortaya çıkmıştır. Mevcut dükkanların en büyüğü 60 m2 oturum alanına sahip, hem bodrum hem de asma kat avantajından mahrum olarak faaliyet göstermekte. Ayrıca araçların park problemleri ve muhafazası ciddi sıkıntılar yaratmaktadır. Genel olarak bu dezavantajlar esnaflar için verim kaybına neden olmanın yanında bize de sorun çıkartmaktadır.

Sanayi esnafının yaşadığı zorluklar bizi çeşitli arayışlara itti ve sonunda küçük oto sanayi sitesi yapmaya karar verdik. Belediyemize ait uygun olan arsalardan birisinde düzenlemeler yaparak yaklaşık 5 bin metre karelik bir alana sanayi sitesini kuracağız. Mevcut dükkanlarının 40 – 60 m2 olması nedeniyle artan talebe cevap verememesini görerek yeni sitede dükkanlar 80 ile 120 m2 oturumlu, bodrum ve asma katlı olmak üzere planlıyoruz. Yapmayı planladığımız sitemizde yönetim binası, mescit, toplantı salonu, yeşil alan ve spor alanları, araç parkı gibi birçok detayında planlanması yapıldı” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy’e Oto Sanayi Müjdesi başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy’e Oto Sanayi Müjdesi ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ