25.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy’ün 2. Hanımlar Konağı İnşaatı Aşağıçinik’de Başladı

  • 13 Haziran 2017
  • 0 YORUM
  • 690 KEZ OKUNDU
Tekkeköy’ün 2. Hanımlar Konağı İnşaatı Aşağıçinik’de Başladı

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ilçeye her türlü donanıma sahip ikinci bir Hanımlar Konağını kazandırıldığının müjdesini verdi.

Tekkeköy Belediyesi, Kutlukent bölgesine kazandırdığı hanımlar konağının ardından şimdide Aşağıçinik bölgesine her türlü donanıma sahip dört katlı ve önünde kır düğünlerinin yapılabileceği alanın olduğu Aşağıçinik Hanımlar Konağını kazandırıyor.

Tekkeköy’de hanımlara özel ikinci tesis

Sosyal Belediyecilik anlayışı çerçevesinde ilçedeki kadın erkek genç yaşlı tüm vatandaşları kucaklayan hizmetleri hayata geçirmeye çalıştıklarını ifade eden Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Belki bu noktada bir pozitif ayrımcılık yaparak sadece bayanlara özel ikinci bir Hanımlar konağımızı ilçemize kazandırıyoruz. Kutlukent bölgemizde yapmış olduğumuz dört katlı hanımlar konağımızın ardından şimdide Aşağıçinik bölgemize her türlü donanıma sahip dört katlı bir hanımlar konağı kazandırıyoruz. 1 milyon 600 bin lira ihale bedeli olan Aşağıçinik hanımlar konağımızın temel kazı çalışmaları bugün başladı. Bu binamız yaklaşık 3500 metre karelik bir alan üzerine inşa edilecek ve toplam dört kat olup, inşaat alanı 1100 metre kare olacak. Hanımlar konağımızın içerisinde kurs odaları, fitness salonu, çocuk oyun alanı, bayanların her türlü toplantı ve günlerini yapacakları salonları ve kafesi yer alacak. Bu binamızda bayanlar her türlü eğitim ve kurslardan ücretsiz yararlanabilecekler. Yine özel gün ve toplantılarını da bu Hanımlar konağımızda yapabilecekler” dedi.

Hanımlar konağı önünde kır düğün salonu olacak

Yapım çalışmalarına başlanılan Aşağıçinik Hanımlar konağı diğer hanımlar konağından farklı olarak Tekkeköy düğün salonlarına alternatif bir alan oluşturacak. Proje hakkında paylaşılan bilgilerde “Kutlukent hamınlar konağından farklı olarak Aşağıçinik hanımlar konağı binasının önünde bulunan alanı kır düğün salonu olacak. Aşağıçinik bölgesinde düğünlerin tamamı evlerin önünde açık alanda yapılıyor. Daha önceki yıllarda bu düğünlerde atılan silahlar sonucu birçok vatandaş hayatını kaybetti. Artık düğünlerde silah atılmıyor ama böyle bir tesis burada faaliyete geçtiğinde düğünlerde ve tüm eğlencelerde her yönde güvenlik de sağlanmış olacak.” ifadeleri kullanıldı.

Tekkeköy Hanımlar Konağı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy’ün 2. Hanımlar Konağı İnşaatı Aşağıçinik’de Başladı başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy’ün 2. Hanımlar Konağı İnşaatı Aşağıçinik’de Başladı ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ