16.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy’ün Arkasına Viyadüklü Çevre Yolu

  • 13 Temmuz 2017
  • 0 YORUM
  • 589 KEZ OKUNDU
Tekkeköy’ün Arkasına Viyadüklü Çevre Yolu

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Tekkeköy’de gerçekleştirilen farklı seviye köprülü kavşak açılışında yaptığı konuşmasında trafiğin rahatlatılması için gerekli yollar hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Kavak’ı Ünye’ye bağlayan viyadüklü çevre yolu önerisini de Ulaştırma Bakanı Arslan ile paylaşan Başkan Yılmaz, “Şehrimizin doğu tarafındaki araçların sayımını yaptığımız burada günlük 60 bin civarında araç olduğunu görüyoruz. Türkiye ortalamasında yüzde 5 seviyelerinde olan yıllık ortalama araç artış sayısı bu yolda yüzde 10 seviyelerinde trende sahip. Bu aksı rahatlatmaya dönük olan bu farklı seviyeli kavşaklar hakikaten kısa süreli çözümler sağlıyor. Şüphesiz iş yükünüz çok fazla. Ben de bir eski karayolcu arkadaşınız olarak hatırlatmak istiyorum. Tekkeköy’ün hemen arkasından yapılacak viyadüklü bir çevre yolu ile Kavak ve Ünye’yi inşallah birbirine bağlarsak buradaki trafiğin yükseliş trendini dizginleriz. 2023 gibi önemli bir kalkınma hedefine yönelik bir projeksiyonumuz varsa bu çevre yollarının ülkemizin 2023 vizyonunun bir parçası olarak program içerisine girmesi gerekir diye siz değerli bakanıma, başbakanıma ve değerli cumhurbaşkanımıza sizin aracılığınız ile bunu iletmek istiyorum” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy’ün Arkasına Viyadüklü Çevre Yolu başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy’ün Arkasına Viyadüklü Çevre Yolu ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ