17.04.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy’ün Kültür Öğeleri Tanıtılıyor

  • 23 Ocak 2018
  • 0 YORUM
  • 224 KEZ OKUNDU
Tekkeköy’ün Kültür Öğeleri Tanıtılıyor

Karadeniz bölgesine ve yöreye özgü birçok farklı yemek ve damak tadıyla özellikle yemek kültürü bakımından zengin olan Tekkeköy’ün bölgesel zenginlikleri tanıtılıyor.

Tekkeköy’ün kültürel bakımdan birçok farklı öğeleri bünyesinde barındırdığına dikkat çeken Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Tekkeköy farklı yapısı ile her bölgeden insanları ilçede barındıran bir mozaik olarak Türkiye’nin küçük bir minyatürü olarak nitelendirilebilir. Yıllar öncesinde farklı bölgelerden ve yörelerden gelip ilçemize yerleşen, yerli halkla kaynaşarak burada hayatlarını sürdüren vatandaşlarımız ilçemize de farklı kültür zenginlikleri, örf ve adetler, yemekler çeşitleri, damak tatları, oyunlar, halaylar, horonlar kazandırmışlardır. Bizlerde ilçemizin zenginliklerini her alanda tanıtmak için başlatmış olduğumuz ayrıntılı çalışmalar ile tanıtım faaliyetlerini aralıksız sürdürüyoruz. Bu kapsamda programlar, fuarlar, stantlar ile yazılı ve görsel basında farklı alanlarda tanıtım faaliyetleri uyguluyoruz. Bu çalışmalarımız esnasında Lezzet programı adlı programa sanatçı kimliğiyle ayrı bir anlam katan ve ülkemizin Kültürünün ve tarihinin zenginliklerinin ortaya çıkartılmasında bir fahri kültür elçiliğini de yapan Kıymetli dostum arkadaşım Turgay Başyayla’yı ilçemizdeki çekimleri öncesi belediyemizde ağırladık. İlçemizin ve bölgemizin yemek kültürünün tanıtılması konusunda katkı sağlayan Turgay Başyayla ve ekibine ziyaretlerinden dolayı teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim.” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy’ün Kültür Öğeleri Tanıtılıyor başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy’ün Kültür Öğeleri Tanıtılıyor ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ