24.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Togar “Darbe Girişimi Halkımızı Birbirine Kenetledi”

  • 26 Temmuz 2016
  • 0 YORUM
  • 416 KEZ OKUNDU
Togar “Darbe Girişimi Halkımızı Birbirine Kenetledi”

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar 15 Temmuz’da gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişiminin ardından geçen süreçle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün, 15 Temmuz’da gerçekleştirdiği darbe girişiminin ardından yediden yetmişe farklı siyasi görüşe sahip binlerce vatandaşı bir araya getirdiği vurguladı. Vatan sevdasıyla kenetlenen vatandaşların meydanlardaki demokrasi nöbetini ilk günkü azimle sürdürdüğünü ifade eden Başkan Togar, “Darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Binali Yıldırım’ın çağrısıyla meydanlara akın eden vatandaşlar darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesinden bu yana, meydanlardaki demokrasi nöbetlerini sürdürüyor. Gündüz işlerine gidip çoluk çocuğunun rızkını kazanan halkımız akşamları da meydanlarda geleceğine sahip çıkmak adına demokrasi nöbetlerine katılıyorlar. Vatan, millet, bayrak sevgisiyle yanan halkımızın sayısı dokuz gündür aynı hatta her geçen gün meydanlardaki sayımız artmaya devam ediyor.” dedi.

Gündüz çalışan binlerce kişinin hava kararınca Cumhuriyet Meydanına akın etmeye başladığını belirten Başkan Togar ‘‘Milletimizin azim ve kararlığı ile durdurduğu bu darbe girişimi Milli iradenin gücünü herkese göstermiş oldu. Bizlerde her akşam sabahlara kadar Milletimiz ile nöbet tutup gündüzde işimize bakıyoruz. Halkımız ile gece omuz omuza nöbet tutmak bizlere onlar için ne yapsak az olduğunu hatırlatıyor. Bir Millet topa, tanka, bombaya içindeki iman ve vatan sevgisiyle karşı geliyor. Ne mutlu böyle bir Milletin ferdi olup onların içinden çıkarak onlara hizmet etmek. Sabaha kadar demokrasi nöbeti tutar iken çevremizdeki halkımızı, annelerinin kucağında uyuyan çocukları, kundaktaki bebekleri, analarımızı, babalarımızı, bacılarımızı vatanına ve bayrağına sahip çıkmak için meydanlara döküldüğünü görmek bizlerin yorgunluğunu hafifletiyor. Günlerdir yaşadığımız uykusuzluğu unutturuyor ve sabah işimize dinç olarak gitmemize önder oluyor. Çevremde halkımızın yanında belediyemizde çalışan personelimizi görüyorum. Sabaha kadar bizlerle demokrasi nöbeti tutuyorlar. Sabahları ise saat sekizde hepsini işlerinin başına geçiyorlar. Belediyemizde ve İlçemizin çeşitli mahallelerinde sürdürdüğümüz yol, kaldırım, beton yol, asfalt, imar yolu açılması gibi çalışmaları yerinde incelediğimizde onlarla sohbet etme fırsatı buluyoruz. Herkes aynı şeyi söylüyor. Önce vatan vatan olmazsa bizimde işimiz olmazdı. Biz işimize de vatanımıza da sahip çıkmak adına her akşam demokrasi nöbetlerine gidiyoruz diyorlar. İşte vatan sevgisi budur. Vatanını en çok seven işini en iyi yapandır sözü burada en güzel biçimde sergileniyor. Meydanlarda nöbet tutan işinden aşından geri kalmayan tüm vatandaşlarımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Togar “Darbe Girişimi Halkımızı Birbirine Kenetledi” başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Togar “Darbe Girişimi Halkımızı Birbirine Kenetledi” ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ