25.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Togar Öğrencilere Verdiği Sözü Yerine Getirdi

  • 28 Haziran 2016
  • 0 YORUM
  • 603 KEZ OKUNDU
Togar Öğrencilere Verdiği Sözü Yerine Getirdi

1 Kitap 1 Hayat projesi ziyaretleri kapsamında gittiği Aşağıçinik ilk ve Orta okulunda öğrencilere sıcak asfalt sözü veren Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar verdiği sözü yerine getirerek okulunun bahçesini sıcak asfaltla kaplattı.

Eğitim yatırımlarına öncelik tanıdıklarını ifade eden Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar “Eğitim her zaman önceliğimizdir prensibi ile hareket ederek ilçe sınırlarımızdaki tüm okullarımıza, eğitim yuvalarımıza elimizden gelen yardımı yapmaya devam ediyoruz. İki yıl içerisinde eğitime 2 milyon liraya yakın yatırım yaparak eğitime en büyük katkıyı sağlayan belediye olduk. Geçen ay yürütmüş olduğumuz Bir kitap Bir hayat projemiz kapsamında okulları ziyaret ederek tüm öğrencilerimize kitap hediye ettik. İşte bu ziyaretlerimizden birisini de Aşağıçinik ilk – orta okulumuzda gerçekleştirdik. Bu ziyaretimiz esnasında melek yüzlü yavrularımız etrafımıza toplanarak okul bahçelerinin asfalt yapılmasını istediler. Ben de bu melek yüzlü yavrularımın isteğini çevirmeyerek onlara en kısa sürede okul bahçelerinin sıcak asfalt ile kaplanacağı sözünü verdim. Gerçekten okul bahçeleri deforme olmuş ve yer yer oyuklar meydana gelmişti. Bahçenin bu olumsuz durumu öğrencilerin bahçeyi kullanırken, spor yaparken sakatlanmalara ve yaralanmalara maruz kalma tehlikesi içeriyordu. Bizde öğrencilerimize verdiğimiz sözü yerine getirerek yaklaşık iki bin metre karelik okul bahçelerini sıcak asfaltla kapladık. Yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerimize büyük süpriz olacak. Cıvıl cıvıl çocuk seslerini yankılanacağı okul bahçesi artık öğrencilerimizin her türlü faaliyeti için uygun hale dönüştü. Yine okulumuzun bahçesine yep yeni bir kantin yaparak kantini dışarı çıkarttık ve okul içerisinde bir sınıfın daha kullanılmasını sağladık.” ifadelerini kullandı.

Tekkeköy’de okul bahçelerine 36 bin metre kare sıcak asfalt döktüklerini söyleyen Başkan Togar ‘’okul bahçelerinin peyzajı, parke ve beton yapılmasının dışında sıcak asfaltlada kaplayarak öğrencilerimizin tenefüslerde ve dinlenme saatlerinde okul bahçelerini daha aktif kullanılır hale getirmeye devam ediyoruz. Bunların dışında okulların boyanması, tadilatı, ek bina yapımı, bahçe düzeni, istinat duvarı yapımı, yemehane yapımı gibi daha bir çok çalışmayı gerekleştirdik. Yine eğitim yardımlarımızı da her eğitim öğretim yılı başında yaptığımız gibi yapmayada aralıksız yapmaya devam edeceğiz. Eğitime yapılan yatırımlar geleceğimize bir ışık olacaktır” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Togar Öğrencilere Verdiği Sözü Yerine Getirdi başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Togar Öğrencilere Verdiği Sözü Yerine Getirdi ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ