Tekkeköy Gündem

Trafikte Küçük Farkındalık Eğitimleri Başladı

Her yıl küçük bir ilçe nüfusunu trafik kazalarında kaybediyoruz. Konu trafik olunca, ölüm yollarda ve araçlarla, insan hatalarıyla olunca, binlerce on binlerce insanımız hayatının baharında elimizden uçup gidince, “kader” deyip sıradan haberler gibi belki de aynı tepkiyi vermiyoruz, veremiyoruz. Aynı acıları duymuyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığımız ile Türkiye Sürücü Kursları ve Sürücü Eğitimcileri Konfedarasyonu işbirliğinde hazırlanan Trafikte Farkındalık Projesine Tekkeköy’de de başlanıldı.

Tüm Öğrencilere Eğitim Verilecek

Projede Okul öncesi öğrencilerinden başlayarak Tekkeköy’de öğretim gören okul öncesi ve ilkokul öğrencilerinin tamamına, sürücü kurslarında görevli trafik Eğitmeni personelle trafik eğitimi verilecek.

Tekkeköy Anaokulunda başlatılan programla ilk dersi Tekkeköy Özel MTSK Kurs Personeli Özgün MANDEV verdi. Projenin sosyal ortağı Sürücü Kursları Ve Eğitimcileri Konfederasyonunca hazırlanan 30 dakikalık görsel eğitim eşliğinde çocuklarımızın küçük yaşta trafikteki sorumlu davranışları kazanması ve sürdürmesi için eğitim verildi.