26.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Uçakta İnternet Devri Başlıyor

  • 27 Kasım 2016
  • 0 YORUM
  • 406 KEZ OKUNDU
Uçakta İnternet Devri Başlıyor

Avrupa Birliği’ne üye olan ülkelerde 2017 yılı itibariyle uçaklarda internet ve bilgisayar kullanımı mümkün olacak. Uçaklarda internet hizmetinin cep telefonu ve bilgisayarlar aracılığıyla verileceği belirtilirken Türkiye’nin de benzer bir projeyi faaliyete geçirmeye hazırlandığı belirtildi. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına bağlı özel bir komisyon 2017 yılı itibariyle Türkiye’de de benzer bir havacılık projesi faaliyete geçecek.

Türkiye’de yapılacak işlemlerde internet hizmetinin sağlanmasına Türkiye’nin uydu haberleşmesi alanında faaliyet göstermekte olan Türksat’ın desteke vereceği ifade ediliyor. 3 işletmeye yetki verilecek, yetkili bir işletmeci ile birlikte mobil olarak internetin alınabilmesi sağlanacak.

Elektronik haberleşme konusunda farklı mevzuatların bulunduğu uçaklarda sıfır risk prensibi gereği uçak haberleşmesini etkilemeyecek frekanslar (veri aktarım kanalları) kullanılması gerekiyor.

Uçaklarda internete sorunsuz bir şekilde kullanılacak olması özellikle iş dünyası için cazip bir seçenek yaratacak. Uzun süren yolculuklarda kişilerin işlemlerini yapabilmesi adına bilgisayar ya da cep telefonlarını kullanması mümkün olurken yapılacak proje bu açıdan büyük bir önem arz ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Uçakta İnternet Devri Başlıyor başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Uçakta İnternet Devri Başlıyor ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ