24.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Ülkü Ocakları Yaşlıları Unutmadı

  • 28 Mart 2016
  • 0 YORUM
  • 324 KEZ OKUNDU
Ülkü Ocakları Yaşlıları Unutmadı

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Samsun İl Başkanlığı yaşlılar haftası etkinlikleri kapsamında Huzurevini ziyaret etti.

Huzurevi ziyaretine Samsun Ülkü Ocakları İl Başkanı Hüseyin Kurşat Geze, Milliyetçi Hareket Partisi Kurucu İl başkanı Taner Tekin ve çok sayıda ülkücü genç katıldı.

Huzurevi ziyaretinde, Samsun Ülkü Ocakları başkanı Kürşat Geze tüm yaşlılarla ilgilenerek yaşlılarla sohbet etti. Ziyaret sonunda yaşlılarla birlikte “Düğün Dernek 2” filmi izlenerek program sona erdi.

Program Sonunda konuşan Samsun Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Kürşat GEZE, “Şeyh Edebali’nin “Ananı, atanı say! Bereket büyüklerle beraberdir” sözünü kendine örnek edinmiş gençleriz. Yaşlılarımızı her zaman saygı duyuyoruz ve duyacağız. Huzurevi ziyareti çoktandır gerçekleştirmek istediğimiz projemizdi lakin gündem yoğunluğundan gerçekleştiremedik. Bu haftanın önemini bilerek gezimizi gerçekleştirdik.” ifadelerini kullandı.

Yaşlılara Sahip Çıkmalıyız

İslam’ın yaşlılara verdiği öneme değinen GEZE “Yaşlanmak kaçınılmaz bir sonuçtur. Yüce Kur’an-ı Kerimde da bu durum şöyle dile getirilmiştir. ‘Kime uzun ömür verirsek, onu yaratılış itibariyle tersine çeviririz (gücünü azaltırız) Hala düşünmeyecekler mi?’ Sevgili Peygamberimiz de (s.a.v) bir hadisinde ‘Yaşlılık hariç her şeyin devası vardır’ buyurmaktadır. Yaşlılarımız toplumun manevi rahmet sigortalarıdır. Yaşlılara hürmet etmek ve ihtiyaçlarını karşılamak, düşenin elinden tutmak, hastaları ziyaret etmek, açları doyurmak, açıktakileri barındırmak, öksüz dul ve yetimlerin elinden tutmak, yardım isteyene yardım etmek, büyüklere saygılı olmak, her Müslüman’ın görevleri arasındadır.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Ülkü Ocakları Yaşlıları Unutmadı başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Ülkü Ocakları Yaşlıları Unutmadı ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ